האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מחריפים את המאבק

מאות סטודנטים הפגינו מול הכנסת ומשרד האוצר בירושלים, במחאה על הקיצוצים בתקציבי ההשכלה הגבוהה. במקביל, התפוצצה פגישתם של נציגי האוצר והאוניברסיטאות

הדר גילת | 30-10-2008 10:44:00

כ-400 סטודנטים, מרצים ונשיאי האוניברסיטאות קיימו אתמול (ד') הפגנה מול הכנסת ומשרד האוצר בירושלים, במחאה על הקיצוצים בתקציבי ההשכלה הגבוהה.

המפגינים חסמו את הכביש המוביל לכנסת ולמשרדי הממשלה בבירה, בעודם קוראים "אין השכלה, אין מדינה". בהמשך אירוע המחאה ניסו המשתתפים לפרוץ אל רחבת הכנסת, אך נעצרו על ידי כוחות המשטרה שהיו במקום.

במהלך ההפגנה עוכבו לחקירה יו"ר התאחדות הסטודנטים, בועז טופורובסקי וארבעה סטודנטים נוספים.

"הגענו לכתובת האחראית לאחד המשברים החמורים בתולדות האקדמיה הישראלית ולמצוקה הקשה אליה נקלעו המוסדות להשכלה גבוהה", אמר יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב, גיל גולדנברג.

יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בר אילן, שלומי שם טוב, אמר כי "הגיעו מים עד נפש, אנחנו שלוש שנים כבר לא לומדים. כל הזמן הפוליטיקאים חוזרים על זה שההון האנושי והמוח היהודי הם הכי חשובים, אבל לא משקיעים בזה כסף".

מפגינים בירושלים. במרכז: יו"ר ור"ה ונשיא האונ' העברית, פרופ' מנחם מגידור (צ' - שלומית עצבה)
מפגינים בירושלים. במרכז: יו"ר ור"ה ונשיא האונ' העברית, פרופ' מנחם מגידור (צ' - שלומית עצבה)
סוער בבירה (צ' - שלומית עצבה)
סוער בבירה (צ' - שלומית עצבה)

התפוצצה פגישת נציגי האוצר והאוניברסיטאות
אמש גם התקיימה פגישה בין משרד האוצר לנציגי האוניברסיטאות, אולם הדיון התפוצץ כעבר כחצי שעה. לטענת נציגי האוצר, הפגישה התפוצצה מאחר שנשיאי האוניברסיטאות העלו את רף הדרישות שלהם.

האוניברסיטאות דורשות 480 מיליון שקלים בכדי לפתוח את שנת הלימודים, לאחר שבשבע השנים האחרונות קוצצו 25% מתקציבי ההשכלה הגבוהה.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי