האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

דיון חירום למניעת השביתה

הבוקר התקיים דיון חירום בוועדת הכספים בניסיון למנוע השבתה. שרת החינוך אמרה כי משרד האוצר גורר רגליים. שר האוצר: המחלוקת היא בשאלה לאן יופנה הכסף. ח"כ ברוורמן: בן גוריון מתהפך בקברו

הדר גילת | 29-10-2008 15:00:00

בתחילת שבוע הבא אמורות האוניברסיטאות לפתוח את שעריהן לשנת הלימודים החדשה, ואולם עדיין לא ברור אם השנה אכן תתחיל במועדה. הבוקר (ד'), בניסיון למנוע את שביתת המרצים, התקיים דיון חירום בנושא בוועדת הכספים של הכנסת, בו כל אחד מהצדדים הטיח האשמות כלפי השני.

בדיון אמרה שרת החינוך, פרופ' יולי תמיר, כי "יהיה זה אסון אם שנת הלימודים האקדמית לא תיפתח, כיוון שצריך להקנות יציבות למערכת". לדבריה, "המשא ומתן מתנהל מאז אפריל, אולם משרד האוצר גורר רגליים - בכל פעם שמתקרבים להחלטה, מנסה האוצר להכניס דברים שלא היו ולא נבראו".

יו"ר ועדת הכספים, אבישי ברוורמן (העבודה) אמר בדיון כי "בן-גוריון מתהפך בקברו, הוא נתן למערכת לנהל את עצמה והגענו להישגים יפים, אבל עכשיו כל השקעות העבר נבלעות בשבע-שמונה השנים האחרונות. אנחנו משפילים פרופסורים, פרופסור הפך למילת גנאי".

בהמשך נאם במליאה שר האוצר, רוני בר און, וטען כי תקציב ההשכלה הגבוהה עלה בשמונה השנים האחרונות בכחצי מיליארד שקל.

"מערכת ההשכלה הגבוהה היא המנוף להצלחה במשק הישראלי, היא אחת משלוש הפונקציות החשובות לאוצר גם באספקט הכלכלי והאוצר הכיר בחשיבותה", אמר שר האוצר.

עוד הוסיף בר און כי המחלוקת היא כלל לא סביב גובה התוספת הכספית, אלא בשאלה לאן היא תופנה "אני נחוש להבטיח שהיא תשמש לשיקום תשתיות המסחר, לגמישות העסקה ולמשאבים למחקר".

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הודיע על התערבותו במשבר וזימן את שרת החינוך יולי תמיר ואת שר האוצר רוני בר און, לדיון במשרדו.

מפגינים מול ביתה של השרה לבני. ארכיון (צ' - אדיר ינקו)
מפגינים מול ביתה של השרה לבני. ארכיון (צ' - אדיר ינקו)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי