האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

התחדשה מחאת הסטודנטים

נשיאי שלוש האוניברסיטאות הגדולות ועשרות סטודנטים חזרו היום לרחובות וחסמו את כביש מספר 1, בהפגנה למען העברת תקציבים להשכלה הגבוהה

הדר גילת | 27-10-2008 17:26:00

רגע לפני שהשנה האקדמית נפתחת, הסטודנטים חוזרים לרחובות והיום (ב') הם חסמו לסירוגין את כביש מספר 1 מת"א לכיוון ירושלים, אחרי מחלף גנות.

בהפגנה למען העברת תקציבים להשכלה הגבוהה השתתפו עשרות סטודנטים ושלושה נשיאי אוניברסיטאות - פרופ' מנחם מגידור מהאוניברסיטה העברית, פרופ' משה קווה נשיא מבר אילן ופרופ' צבי גליל מאוניברסיטת תל-אביב.

יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות, פרופ' גליל, אמר כי הוא מקווה שהאוצר יתעשת, "אם כי נוכח התנהלותו עד עכשיו אני לא אופטימי. אני חושש שהמערכת על סף קריסה. המשאבים העומדים לרשותנו אינם מספיקים, ואם עושים חישוב רואים שיש לנו פחות ממה שהיה לנו בשנה שעברה".

לדברי גלילי, מצבו של המחקר בישראל כיום הוא עדין בסדר, מאחר שההישגים של היום הם בזכות השקעה מלפני 15 שנה, ואולם לא יחזרו על עצמם בעוד 15 שנה.

יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית, שלמה לוי, אמר כי "זו הפעם הראשונה שמתאחדים נשיאי האוניברסיטאות וסטודנטים במאבק משותף של איחוד כוחות. הרבה זמן חיכינו לזה, נקווה שזה יצליח למנוע את השביתה ולא נצטרך לאיים בעוד שביתות".

"אנו עומדים לפני מערכת בחירות, והפעם לפוליטיקאים תהיה הזדמנות להוכיח את עצמם במעשים ולא לתת לנו להסתפק בהבטחות", הוסיף יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, בועז טופרובסקי. "אני מקווה שפקידי האוצר יקבלו הוראה להוסיף תקציבים למערכת ההשכלה הגבוהה. הסטודנטים סבלו משביתות בשלוש השנים האחרונות ואנו מתנגדים לאי-פתיחת שנת הלימודים".

הפגנת סטודנטים. ארכיון (צ' - יורם לימודים)
הפגנת סטודנטים. ארכיון (צ' - יורם לימודים)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי