האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לא מעריכים את הסטודנטים

באוניברסיטה העברית חששו שהסטודנטים ינקמו במרצים ויתנו להם ציונים נמוכים בסקר הערכת ההוראה הקרוב, אז הם ביטלו את הסקר. האגודה לוקחת יוזמה ומציעה אלטרנטיבה

יעל ללום | 23-09-2008 11:59:00

עם סיום הסמסטרים האקדמיים, נוהגים רבים ממוסדות הלימוד לקיים סקר הערכת הוראה, בו הסטודנטים נותנים למרצים ציונים על איכות הוראתם. סקרים אלו מהווים כלי מדידה חשוב הן עבור התלמידים והן עבור המוסדות עצמם, שכן בצורה כזו קל לראות מי הם המרצים הטובים ומי הגרועים.

אולם השנה, בניגוד לשנים קודמות, החליטה הנהלת האוניברסיטה העברית שלא לקיים את סקרי הערכת הוראה המסורתיים. לדברי אגודת הסטודנטים, צעד זה נעשה בצורה חד צדדית, בהיחבא וללא הודעה מסודרת לסטודנטים.

באגודה מוסיפים כי גורמים בלשכת רקטור האוניברסיטה הסבירו שההחלטה נובעת מהחשש שהסטודנטים, שהיו הנפגעים העיקריים כתוצאה משביתת המרצים בתחילת השנה, "ינקמו" במרצים שלא באו לקראתם ויעניקו להם ציונים נמוכים. בנוסף, בחלק מהפקולטות הופסק פרסום התוצאות משנים קודמות.

בעקבות הצעד החד צדדי של האוניברסיטה, החליטו באגודת הסטודנטים לקיים באתרם סקר עצמאי (לינק בתחתית הכתבה) שתוצאותיו יפורסמו במלואן. החל משבוע שעבר מולאו למעלה מ-2000 שאלונים.

יו"ר אגודת הסטודנטים, שלמה לוי, אמר כי "הדרך שבה נגנז הסקר היא תעודת עניות לאוניברסיטה העברית והטיעון שבו השתמשו ראשי האוניברסיטה הוא לא רק מעליב ומקומם הוא גם מראה את המקום שמייחסים ראשי האוניברסיטה לדעתם של הסטודנטים.

"העובדה שהאוניברסיטה חורטת על דגלה מצוינות אקדמית ובו בזמן לא מעודדת משוב ובקרה מעידה על צביעות גדולה של המערכת".

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה: "לאור השביתה הארוכה הוחלט שלא לקיים את סקרי ההוראה משום שעקב השיבושים הרבים, תוצאות הסקר שהיו מתקבלות היו בלתי מהימנות.

"העברית: התוצאות שהיו מתקבלות היו בלתי מהימנות"
"העברית: התוצאות שהיו מתקבלות היו בלתי מהימנות"
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי