האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

גובה שכר הלימוד - החלטת המוסד

הוועדה לתכנון ותקצוב הודיעה כי תאפשר למוסדות להשכלה גבוהה לקבוע בעצמם האם לעלות את שכר הלימוד. הסטודנטים: זה אור ירוק להעלאת שכר הלימוד - נאבק

הדר גילת | 16-09-2008 17:15:00

הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה (ות"ת) הודיעה היום (ג') כי לא תנחה את המוסדות להשכלה גבוהה כיצד לנהוג בנושא שכר הלימוד, עד החלטת הממשלה בעניין הקפאת שכר הלימוד. המשמעות בפועל היא שכל מוסד לימודים יוכל לקבוע בעצמו אם להעלות את שכר הלימוד או להשאירו בגובה של השנים הקודמות.

הודעת הות"ת באה לאחר שיו"ר המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) ושרת החינוך, פרופ' יולי תמיר, ביקשה להקפיא את העלאת שכר הלימוד עד הדיון בממשלה.

גורמים בות"ת מציינים כי בתקופה האחרונה התקבלו הוראות סותרות מגורמים בממשלה ביחס לנושא שכר הלימוד. "אנו ניצבים בפני משבר, כל עוד לא הוסדר הכיסוי התקציבי למערכת", אומר מנכ"ל ות"ת, סטיבן סתיו.

בוועדה מבהירים עוד כי "על ממשלת ישראל לקיים דיון בנושא ולקבל החלטה כבר במהלך התקופה הקרובה, מכיוון שבמערכת ההשכלה הגבוהה קיים חוסר ודאות גדול בנוגע לשכר הלימוד".

מבדיקות שערכה הוועדה עולה כי במידה ששכר הלימוד לא יעלה, תידרש תוספת תקציבית של 95 מיליון שקלים למערכת ההשכלה הגבוהה, לעומת התקציב לשנת 2009 שאישרה הממשלה למערכת לפני שלושה שבועות.

לטענת הסטודנטים מדיניות המועצה להשכלה גבוהה "נותנת אור ירוק להעלאת שכר הלימוד". לדברי יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת ת"א, גיל גולדנברג, "הודעת המל"ג מקדשת את כוונת האוצר – להפוך את המוסדות להשכלה גבוהה למותרות בחברה הישראלית. בהתאם להסכם שנחתם איתנו בשנה שעברה, לא נקבל גזרה זו ונחריף את המאבק כבר בימים הקרובים".

ארכיון (צ' - עודד ברון)
ארכיון (צ' - עודד ברון)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי