האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

"לא לשלם שכר לימוד"

כך קראו ראשי אגודת הסטודנטים, בעקבות דחיית הממשלה את הדיון על ההנחה בשכר הלימוד. "שרי הממשלה מבישים את עצמם ומזלזלים בנו, בכך שלא מקיימים את ההסכמים עליהם הם חתומים"

מורן ראדה | 20-08-2008 12:04:00

ראשי אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א והאוניברסיטה העברית, קראו אמש (ד') לחבריהם שלא לשלם את שכר הלימוד לשנת הלימודים הבאה, מעבר למקדמה הראשונית בסך 3000 ש"ח.

הקריאה באה לאחר שהממשלה דחתה את הדיון שהיתה אמורה לקיים בדבר הענקת ההנחה בשכר הלימוד בגובה 6 אחוזים, הניתנת לסטודנטים באופן מסורתי החל משנת 2005, בעקבות החלטת ועדת וינוגרד לשכר הלימוד.

בהיעדר החלטה בנושא, שכר הלימוד בשנה הבאה צפוי לעמוד על 9,655 ש"ח, במקום שכר הלימוד הנוכחי – 8,611 ש"ח.

אישור ההנחה עומד על הפרק כבר קרוב לשלושה חודשים. במידה ולא תתקבל החלטה, יעלה אוטומטית שכר הלימוד. לפני כשבוע התקיים דיון בוועדת החינוך של הכנסת, שבו הודיעה נציגת משרד האוצר כי אין בכוונת המשרד לאשר את ההנחה.

נציגי הסטודנטים ממליצים כן לשלם את המקדמה הראשונית, מאחר וסטודנט שלא ישלם אותה, לא יוכל להירשם לקורסים בשנת הלימודים הקרובה.

"נדמה כי לאף אחד אין באמת סיבה לאשר את ההנחה, או לפחות לדון עליה, משום שבמידה ולא תתקבל החלטה מסודרת בנושא, שכר הלימוד יעלה", מסביר גולדנברג, "זוהי שעת ה-'שין'. שרי הממשלה מבישים את עצמם ומזלזלים בנו, אזרחי המדינה, בכך שלא מקיימים את ההסכמים עליהם הם חתומים".

"זוהי שעת ה-'שין'". גולדנברג (צ' - יחצ)
"זוהי שעת ה-'שין'". גולדנברג (צ' - יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי