072-3300504

החלוצה

ח"כ נדיה חילו (העבודה), האישה הראשונה שיצאה ללמוד מיפו, מתוודה על היום שבו הבריזה מהלימודים בגלל השלג

יעל ללום | 14-08-2008 12:50:00

בעלת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל-אביב. "הלימודים היוו עבורי תשתית מקצועית לכל מה שעסקתי בו, בטיפול, בניהול ובעבודתי כנבחרת ציבור, ושימשו לאיכות הביצוע".

מה הזיכרון הבולט שיש לך מתקופת הלימודים?

"בשנה השנייה ללימודים ירד השלג הראשון. הייתה לנו הרצאה מאוד חשובה ואחד הסטודנטים אמר לי ולחברותי 'בואו ניסע לירושלים ונראה את השלג במקום ללמוד'. הלכנו לשלג ופספסנו את ההרצאה".

איזו סטודנטית היית?

"הייתי הערבייה היחידה במחזור שלי בתואר ראשון והאישה הראשונה שיצאה ללמוד מיפו. בהתחלה קצת התקשיתי בשפה העברית ונתמכתי באחרות מכיוון שהיו לי קשיי התאקלמות, אבל זה היה רק לתקופה קצרה.

"בתואר השני כבר הייתי אם לארבע בנות וחזרתי ללמוד תוך כדי עבודה. מהתואר השני זכור לי הלחץ להספיק, למלא משימות, ולחלק זמן בין המשפחה, הלימודים והעבודה".

עבדת בזמן הלימודים?

"במהלך התואר הראשון עבדתי כקצינת מבחן לנוער ביפו במשך 12 שעות שבועיות, ולכן הצלחתי לתמרן בין העבודה ללימודים. בשנה הרביעית, שבסופה גם התחתנתי, התחלתי בהתמחות מקצועית. התמחיתי בלשכת הרווחה ביפו, ושם התחלתי לעבוד".

היה מרצה או קורס שהשאירו עליך רושם?

"באופן כללי יותר אהבתי את התחום הניתוחי-טיפולי שבעבודה סוציאלית, ופחות נושאים ריאליים כמו סטטיסטיקה. מרצים בולטים בלימודי היו ד"ר יוסי קטן שמעורב במדיניות רווחה, חניתה צמרין, יו"ר עמותת אל"י שלימדה אותי בשני התארים וד"ר מינה צמח. הם לימדו אותי באוניברסיטה, והיום אני פוגשת אותם בכל מיני מסגרות ובהליכי חקיקה".

יש לך טיפ לסטודנטים?

"אני חושבת שעבודה סוציאלית זה מקצוע מהחיים, ולא רק למידה של תיאוריות ולימודים מקצועיים כיתתיים. אני ממליצה שכל נושא שנלמד - תמיד לנסות ולתרגם אותו הלכה למעשה, מתיאוריה לפרקטיקה. זה מקצוע מאוד ייחודי, רב-תחומי. מי שלומד אותו רוכש המון מיומנויות שאפשר להשתמש בהן בכל מקצוע".

היום היית בוחרת ללמוד משהו אחר?

"בנוסף לעבודה סוציאלית הייתי לומדת משפטים".


יש לכם רעיונות, הצעות או הערות? כתבו לנו - editor@yoram.co.il

חילו
חילו
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד