072-3300504

חדשות בעולם האקדמי

למי פרינסטון איבדה את הבכורה, איפה עושים "קרב סכינים" ולאן עובר העיתונאי חיים זיסוביץ'? הכל בחדשות

הדר גילת | 07-08-2008 11:12:00

דירוג חדש קובע כי אוניברסיטת פרינסטון היא כבר לא בראש רשימת האוניברסיטאות בארה"ב שבוגריהן מרוויחים את השכר הגבוה ביותר. את המקום המכובד תפס דרטמות קולג' - כך עולה מדירוג שפירסם אתר האינטרנט PayScale.com.

הדירוג שביצע אתר האינטרנט שונה מעט מדירוגים אחרים, ולהבדיל מאלו שבחנו את גובה השכר של בוגרי אוניברסיטאות ומכללות טריים, ב- PayScale.com דירגו את האוניברסיטאות לפי השכר של הבוגרים שהספיקו לצבור ניסיון של 10-20 שנה בשוק העבודה.

מהתוצאות עולה כי השכר השנתי החציוני של בוגרי דרטמות לאחר ניסיון עבודה של 10-20 שנה הוא 134 אלף דולר. לעומתם, בוגרי פרינסטון משתכרים 131 אלף דולר בשנה.

בהמשך הרשימה נמצאת אוניברסיטת סטנפורד עם שכר של 129 אלף דולר בשנה, במקום הרביעי נמצאים בוגרי ו- MIT עם 126 אלף דולר ולאחר מכן בוגרי הרווארד עם 124 אלף דולר.

"קרב סכינים" בין כותלי האקדמיה
תחרות בישול בנוסח תוכנית הטלוויזיה "קרב סכינים", תתקיים במהלך החודש הקרוב בין שפים ירושלמים, בשיתוף תלמידי בית הספר הקולינרי של מכללת הדסה ירושלים.

במקצה המוקדמות יתחרו ארבעה שפים: שף אסף גרנית (מסעדת אדום), שף גיא בן שמחון (מסעדת לה גוטה), שף ארז מרגי (מסעדת Angelica-Fine Grill) ושף אורי נבון (מסעדת לבן בסינמטק), כאשר לכל אחד מהם יצוותו 5 סגנים מבית הספר לקולינריה במכללת הדסה.

המתחרים יכינו ב- 60 דקות ארוחה בת שלוש מנות: ראשונה, עיקרית ואחרונה. ממש כמו בתוכנית הטלוויזיה הידועה, בכל תחרות יהיה מוצר נבחר שיצטרך להופיע בכל המנות. שני המוצרים הם תאנים ופסטה.

אל שלב הגמר יעלו שני השפים שניצחו במוקדמות ויתחרו ביניהם על הזכייה בתחרות. השפים יעבדו עם אותם צוותים של סגנים והמוצר הנבחר יהיה חציל.

בתחרויות השונות ישפטו פבלו רוזנברג, שף אביב משה, שף שלום קדוש, שף יוסי בן דיין, מבית הספר הקולינרי של מכללת הדסה ועוד.

דובר חדש לאוניברסיטת בר אילן
העיתונאי חיים זיסוביץ' מונה לדובר אוניברסיטת בר אילן ויחל את תפקידו בשבוע הבא.

זיסוביץ' עבד ברשות השידור קרוב ל- 30 שנה, בהן שימש בין היתר כמגיש וכתב ב"קול ישראל".

בארבע השנים האחרונות הגיש הדובר הנכנס את התוכנית המוערכת "תיק תקשורת", המבקרת סוגיות בתחום המדיה ועוסקת בתפקוד האתי של אמצעי התקשורת בישראל.


יש לכם רעיונות, הצעות או הערות? כתבו לנו - editor@yoram.co.il

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד