האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

חשיפת איברים

שיעורי בית שקיבל סטודנט למשפטים הצליחו להביא לחשיפת סוחר איברים, אשר לפי החשד תיווך בין אנשים שרצו למכור לכאלו שחיפשו כליה להשתלה

הדר גילת | 22-07-2008 16:49:00

משימה לימודית שהוטלה על סטודנט הצליחה להביא לחשיפת סוחר איברים.

הכל החל כאשר סטודנט למשפטים במכללה למנהל התבקש לחקור מה עומד מאחורי מודעה בעיתון, בה נכתב כי "דרוש תורם כליה מגיל 30-45, כפוף לחוק".

עיתון "הארץ" מספר כי הסטודנט התחזה לתורם כליה ושוחח עם מפרסם המודעה, שהציע לו 105 אלף שקלים תמורת כליתו, והסביר לו שהכליה מיועדת להשתלה בחולה בישראל.

בעקבות השיחה, העביר הסטודנט את המידע לידי חוקרי יחידת ההונאה של משטרת מחוז המרכז, ואלו פתחו בחקירה סמויה, במסגרתה התחזו לתורמים פוטנציאליים.

אמש (ב') האריך בית משפט השלום ברמלה את מעצרו של החשוד, תושב גבעתיים, בן 65. האיש הודה כי תיווך בין חולים שחיפשו כליה להשתלה ובין תורמים. לפי החשד, תיווך החשוד עד היום בלפחות שלושה מקרי השתלה, שהתקיימו בבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

בחודש מאי האחרון נכנס לתוקפו חוק האוסר על תיווך לסחר איברים. "החוק חדש לגמרי, ועד היום לא בוצעו מעצרים על פיו. גם בפרקליטות לא הכירו אותו מספיק טוב, ולכן פנינו למשרד הבריאות, שם קיבלנו הסברים על ההתנהלות שלנו מול החוק", סיפר ל"הארץ" מפקד יחידת ההונאה של משטרת מחוז המרכז, רפ"ק יורם סלקמן.

לפי החוק החדש, דינו של אדם המתווך לסחר באיברים הוא עד שלוש שנות מאסר. על פי החוק, תרומת כליה מן החי יכולה להתקבל רק מבן משפחה וזאת בלא שהתורם יקבל תמורה על מעשהו.

(צ' - Shutterstock)
(צ' - Shutterstock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי