האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לא חלום: יקב באוניברסיטה

באוניברסיטת קורנל שבארה"ב מקימים יקב שיהיה חלק מתוכנית הלימודים בתורת הגפנים והכרמים וביינות

הדר גילת | 13-05-2008 16:14:00

לא בא לכם לפעמים להפסיק את התואר במשפטים עליו אתם שוקדים או את זה במדעי הרוח המתעסק בפילוסופים הגדולים רק בשביל ללמוד תואר שכל כולו מתעסק באלכוהול?

עצרו רגע וחשבו, כמה אנשים שאתם מכירים לומדים, טועמים ומבקרים יין לאורך כל היום. סביר להניח שלא הרבה, אבל דעו לכם כי לא רק שישנו תואר אקדמי ביינות, אלא יש אוניברסיטאות שאף מקימים בהן יקב שכולו ארומה אקדמית.

אחת כזו היא אוניברסיטת קורנל בארה"ב, אחד המוסדות הנחשבים בתחום לימוד היינות בחוף המזרחי, שם מתכוונים להקים בקרוב יקב לימודי בשטח של 8,000 מ"ר בקמפוס העיקרי של האוניברסיטה באיטאקה.

היקב יהיה חלק מתוכנית הלימודים שמציעה האוניברסיטה בתורת הגפנים והכרמים וביינות, והוא יצויד במכשירי מעיכה וסחיטה ובמיכלי מבוקרי טמפרטורה. בנוסף לכל זה יהיו במקום קו ביקבוק קטן, מעבדה, פילטרים וחדר טעימות.

ואם כל זה לא מספיק בכדי לשכנע אתכם שיש תארים מגניבים משלכם, אז דעו כי היקב הלימודי הוא רק תוספת למעבדת הייננות וייצור הבירה של האוניברסיטה.שכן, כבר שנים ארוכות שהמתקיימת במוסד הלימודי תוכנית מחקר המספקת ייעוץ מדעי והנחייה ליצרני יין במדינות השונות בארה"ב, ובפרט במדינת ניו יורק.

כמו כן, הסטודנטים בקורנל שלומדים ומוכשרים ליינות הם מהמבוקשים בשוק היקבים שבאזור, דבר שנובע בין היתר בשל המחסור בכוח אדם מקצועי בתחום.

דיונים על עפיצות (צ' - ShutterStock)
דיונים על עפיצות (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי