האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

עצומה: שקיפות מלאה בפסיכומטרי

יוזמה חדשה קוראת לחשיפת טפסי תשובות הבחינה הפסיכומטרית בפני הנבחנים, כדי שכל אחד יוכל לראות היכן טעה ואם יש לו סיבה לערער על הציון

מורן ראדה | 17-04-2008 11:13:00

אם יש משהו שכולם היו שמחים להתחמק ממנו זו ללא ספק הבחינה הפסיכומטרית שידועה כקשה, מתישה ומעייפה. ואם כל זה לא מספיק, אז הנבחנים אפילו לא יכולים להתנחם בעובדה שבהמשך יוכלו לדעת איפה בדיוק טעו והיכן היו חלשים, כדי ללמוד מטעויות ולהשתפר.

אבל, אולי בקרוב כל זה הולך להשתנות. מי שבימים אלו ניגש לפסיכומטרי, בטח ישמח לדעת שיוזמה חדשה קוראת לשקיפות הבחינה. מטרת הקמפיין היא להפעיל לחץ על המרכז הארצי לבחינות והערכה, הגוף שאחראי על הבחינה, לפרסם לעיני כל נבחן את טופס תשובותיו.

בעצומה נכתב: "בחינות הבגרות, בחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין ובחינות רבות נוספות – כולן מפורסמות לאחר עריכתן. הבחינה הפסיכומטרית? לא! ...מטרתנו היא לשנות כל זאת ולהביא לשקיפות הבחינה".

היוזמים מבקשים כי לאחר כל מועד יפרסם המרכז הארצי את הפתרונות המלאים של הבחינה. כמו כן, הם מעוניינים שכל נבחן יקבל עותק מטופס מילוי התשובות וכן הסבר מפורט על אופן חישוב הציון.

לדבריהם, "בצורה כזו תהיה אפשרות ערעור אמיתית על תוצאות הבחינה וביקורת על השאלות".

"הבחינה הפסיכומטרית היא הבחינה הבודדת החשובה ביותר בחיי כל צעיר וצעירה ועדיין, משום מה, פרטים רבים מתוכה ולגביה נותרים חסויים", אומר יוזם העצומה, מנכ"ל Smart!, ערן שטיין.

"מטרתנו היא לשנות את המצב הקיים ולהביא לשקיפות הבחינה. אנו מאמינים כי שקיפות שווה נגישות רבה יותר להשכלה הגבוהה לכל אחד ואחת מאיתנו", מוסיף שטיין.

בחינה
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי