האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הומלסים בחסות האוניברסיטה

בשנת הלימודים הקרובה עתידים למצוא עצמם 250 סטודנטים מאוניברסיטת ת"א בלי מקום לישון בו, זאת בעקבות סגירת חלק מהמעונות. אגודת הסטודנטים מתכוונת להיאבק

מורן ראדה | 13-04-2008 11:37:00

אם אתם משתייכים לקבוצה של 250 הסטודנטים שמתגוררים במעונות מילמן באוניברסיטת ת"א, עצרו רגע כי כנראה שבשנה הבאה לא יהיה לכם איפה לישון.

בימים האחרונים הודיעה האוניברסיטה שהמגורים במעונות אלו ייועדו בשנת הלימודים הבאה לצעירים יהודיים אמריקניים.

המצב נוצר בעקבות חתימתה של חברת "השתתפויות בנכסים", שמפעילה את המעונות, עם הסוכנות היהודית ולא עם אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב.

כמו כן, האוניברסיטה עתידה להתחיל בשנה הבאה בשיפוץ מתחם מעונות "אינשטיין" שבבעלותה. בשל השיפוצים כ- 200 סטודנטים נוספים ימצאו את עצמם נאלצים לחפש מקום ללון בו.

באוניברסיטת תל-אביב, בה לומדים כ- 27 אלף סטודנטים, מוצעות רק 1,200 מיטות במעונות הסטודנטים, כאשר אוכלוסיית הסטודנטים המתגוררת במעונות היא ברובה מעוטת יכולת, עולים חדשים, תושבי הפריפריה וכו', ולכן קיים חשש שבעקבות המצב חלקם יעזבו את הלימודים בשל הקושי לממן את עלות המגורים בת"א.

אגודת הסטודנטים מסרה כי היא מתכוונת לשלוח בקרוב מכתב בעניין לכל חברי הכנסת, זאת במטרה להפעיל לחץ שיגרום לביטול ההחלטה. כמו כן, במידה וההחלטה לא תבוטל, מתוכננות בשבועות הקרובים הפגנות במעונות ובקמפוס האוניברסיטה.

נדרש מקום להניח בו את הראש (צ' - Shutterstock)
נדרש מקום להניח בו את הראש (צ' - Shutterstock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי