האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ההסתדרות מאיימת בסכסוך עבודה באוניברסיטאות

זאת בעקבות כוונות משרד האוצר לקצץ בשכר עובדי המנהלה באוניברסיטאות

ליאור ליוואק | 10-04-2008 10:29:00

משבר שכר חדש מחזיר שוב את האיום על הלימודים הסדירים באוניברסיטאות: העובדים המנהליים המאוגדים במסגרת ההסתדרות מאיימים בסכסוך עבודה בעקבות כוונת משרד האוצר להפחית משכרם באופן חד-צדדי. המדובר בכ-12,000 עובדים מנהליים וטכניים מהאוניברסיטאות תל-אביב, בר-אילן, חיפה, בן-גוריון, העברית בירושלים, הטכניון ומכון ויצמן.

המחלוקת פרצה בעקבות פנייה שנעשתה על ידי סגן הממונה על האוצר, שמואל נחמני, אל ועדי העובדים באוניברסיטת תל אביב, בר אילן והטכניון בטענה להימצאותן של חריגות שכר אצל עובדים רבים. נחמני פנה להנהלות האוניברסיטאות ולראשי הוועדים בבקשה לתשובות בטרם קבלת החלטה על הפחתת שכר.

לטענת ההסתדרות האוניברסיטאות הן גופים בעלי אוטונומיה תקציבית, ולכן לא ניתן להפעיל לגביהם את כלי הביקורת הקבועים בחוק יסודות התקציב, עליו הסתמך נחמני בפנייתו. "מדובר בפנייה שאינה בתום לב בניגוד לנורמות ההידברות שגם ההסתדרות מחויבת אליהן", אמר אתמול יו"ר חטיבת עובדי המוסדות להשכלה גבוהה בהסתדרות המעו"ף, יורם ארנשטיין.

ארנשטיין הוסיף כי ישנה הסכמה בין כל הועדים בכל האוניברסיטאות לפעולה מתואמת נגד הפחתות שכר וכי הוסמך להכריז על סכסוך עבודה במידה ולא ייפתח משא ומתן בנושא. "אנו לא נסכים לצעדים שנעשים בצורה חד-צדדית".

יו"ר אגודת הסטודנטים האוניברסיטה גיל גולדנברג קרא אתמול למשרד האוצר ולהסתדרות לפתור את המשבר במהירות ולמנוע פגיעה נוספת בסטודנטים. לדברי גולדנברג, "מרבית חריגות השכר עליהן "מתמרמר" הממונה על השכר באוצר אינן אלא תוספות מקובלות לעובדים בעלי משכורות לא גבוהות".

אוניברסיטת בן-גוריון (יחצ)
אוניברסיטת בן-גוריון (יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי