האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

אושר חוק לזכויות סטודנטים לקויי למידה

כל מוסד להשכלה גבוהה יחוייב בהקמת גוף שיהיה אחראי על ההתאמות לסטודנטים לקויי למידה

ליאור ליוואק | 02-04-2008 11:56:00

הצעת החוק להסדרת זכויות הסטודנטים לקויי הלמידה אושרה אמש בכנסת. החוק הנקרא "זכויות תלמידים עם לקות למידה במוסדות העל תיכוניים", שיזם יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, מגדיר לראשונה את ההתאמות שלהן יזכו צעירים לקויי למידה הן במבחני הכניסה למוסדות ההשכלה הגבוהה והן במהלך הלימודים.

במסגרת החוק נכללים המוסדות האקדמיים, המכינות הקדם-אקדמיות, מכללות להוראה, בתי-ספר לטכנאים ולהנדסאים וכן, הכשרות מקצועיות המתקיימות במסגרת משרד התמ"ת ומוסדות לימוד לרבנים ולדיינים.

במסגרת החוק תקום בכל אחד מהמוסדות יחידה שתטפל בהתאמות לסטודנטים לקויי הלמידה ותהיה אחראית על סיוע במבחנים, שימוש בעזרים טכניים, פיתוח מיומנויות למידה ושיעורים ללקויי למידה. על מנת לאפשר את היערכות המוסדות לקיום החוק, נקבע כי יוחל במהלך תקופה של שש שנים.

לדברי יו"ר ועדת החינוך, ח"כ מיכאל מלכיאור החוק "מסדיר את כל נושא הטיפול בלקויי למידה ומסייע להם, לראשונה בישראל, להתמודד עם הקשיים בעזרת איבחון מוסדר וטיפול פרטני ומאפשר להם לממש את הפוטנציאל הטמון בהם".

"היכולות והאיכויות האינטלקטואליות של לקויי למידה אינן נופלות מיכולותיהם של שאר הסטודנטים, וסל ההתאמות יאפשר להם להוציא לפועל את יכולותיהם ולתרגם אותן להישגים לימודיים." אמר ח''כ אורלב.

על-פי ההערכות, כ-3.5% מהסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה הינם לקויי למידה. במכינות הקדם-אקדמיות שיעור לקויי הלמידה מגיע לכדי 30%, מכיוון שלומדים בהן תלמידים רבים שלא הצליחו לעמוד במבחני הבגרות בבית הספר התיכון, בשל לקות הלמידה.

מלכיאור ואורלב (צ-ערוץ הכנסת)
מלכיאור ואורלב (צ-ערוץ הכנסת)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי