האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

"פרופילניקים" יוכלו להפעיל כלי טיס

בתוך כשלוש שנים ייפתח תפקיד מפעיל כלי טיס גם לבעלי פרופיל עורפי, ולא רק למי שנפל בשלב האחרון של קורס הטיס

שיר כהן | 27-02-2008 11:41:00

לראשונה יוכלו מלש"בים להתמיין לתפקיד מפעיל כלי טיס בלתי מאויש (כטב"ם). חשיבתו החידוש, שישומו צפוי בתוך כשלוש שנים, נעוצה בכך שתחום הפעלת הכטב"ם פתוח כיום רק בעבור חיילים שלא סיימו את השלב האחרון בקורס הטיס. חיל האוויר יחל בהפעלת התוכניות למיון מתגייסים ייעודיים לאחר שתושלם הקמת המנגנונים המתאימים.

תנאי הסף לקבלה לקורס החדש יהיו דומים לאלו של קורס הטיס היוקרתי, למעט סעיף הפרופיל הרפואי. החידוש: גם בעלי פרופיל עורפי יורשו להתמיין לתפקיד מפעיל כטב"ם, וזאת במטרה להגדיל את מספר החיילים העוסקים בתחום. "הצורך בהרחבת מערך המפעילים של כטב"מים גובר משנה לשנה, בהתאם לייצור ולפיתוח המואצים", הסביר מפקד טייסת המל"טים הראשונה, סא"ל נ'. "סוגי הכשירויות של המטוסים ללא טייס ילכו ויתרחבו עם השנים, ואנו צופים כי בעתיד הרחוק יותר צפויים הכטב"מים למלא משימות שאותן מבצעים כיום כלי הטיס המאוישים".

הכשרתם של מפעילי הכטב"ם תתפרס על פני שנתיים בבית הספר לכטב"מים, הממוקם בבסיס פלמחים של החיל. עם הסמכתו לתפםקיד, ישובץ החייל בטייסת המל"טים של חיל האוויר, ויחויב בחתימה על שירות נוסף של חמש שנים בתנאי קבע. כיום, מוכשרים לתפקיד עשרות חיילים מדי שנה, לאחר שלא סיימו את השנה השלישית והאחרונה בקורס הטיס. טרם שיבוצם, לומדים המפעילים תכנים ייעודיים במשך שבעה חודשים נוספים בבית הספר לכטב"מים.

בעשרת החודשים האחרונים, מאז כניסתו של הכטב"ם "שובל" לטייסת המל"טים בבסיס פלמחים, מקדישים המפעילים את מרבית זמנם לפעילויות משימתיות ומבצעיות במספר גזרות, וכן עוסקים בליווי כוחות שונים של צה"ל. "כלי הטיס הבלתי מאוישים מרכזים בתוכם יתרונות אדירים", הדגיש סא"ל נ'. "הכטב"מים מתאימים בצורה אופטימלית לצרכים המבצעיים של חיל האוויר ולייעודו".

שנתיים הכשרה ועוד חמש שנים קבע
שנתיים הכשרה ועוד חמש שנים קבע
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי