האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

בישראל מעטים עובדים מהבית

רבים חולמים על האפשרות לעבוד מהבית ולא להגיע למשרד. מנתונים עולמיים עולה שאם אתם אזרחי ישראל, הסיכוי שזה יקרה - נמוך

מורן ראדה | 25-02-2008 13:18:00

לעבוד מהבית נשמע כמו התגשמות פנטזיה - גם לעבוד וגם לא לצאת מהפיג'מה. הבעיה היא שבישראל שיעור האנשים שעובדים מהבית הוא מהנמוכים בעולם, כך שרוב הסיכויים שלא אתם תרוויחו את לחמכם בצורה כזו.

מנתונים שפורסמו בעיתון TheMarker עולה כי בישראל שיעור העובדים מהבית עומד על 18% בלבד מכוח העבודה. לעומתנו, בארה"ב, המדורגת ראשונה בטבלה, מדובר בשיעור של 68%. ביפן - 53% ו-48% במערב אירופה, כאשר הממוצע העולמי של העובדים מהבית הוא 24.8%. מדובר בנתונים ראשונים ממחקר שעורכת חברת המחקר IDC, אשר בא לבדוק מהו מספר העובדים מהבית.

למרבה הפלא, הנתונים המגיעים מישראל לא תואמים את התחזית של IDC. בחברת המחקר מאמינים שמספר העובדים שלא מגיעים למשרד יצמח לאורך השנים, ואף מעריכים שבשנת 2011 המספר יגיע למיליארד איש. מנתוני המחקר עולה עוד כי אחוז הצמיחה הגבוה ביותר צפוי להיות ביפן ויגיע עוד שלוש שנים ל-80%, זאת לעומת 75% בארה"ב ו-26% בישראל.

תחזיות אלו מבוססת על ההנחה שעם ההתפתחות הטכנולוגיות הגישה מבחוץ למערכת של הארגון היא נוחה יותר מבעבר, ולכן לא תמיד יש הכרח או צורך להגיע למשרד.

סיבה נוספת לגידול העולמי במספר העובדים מהבית היא שכך אפשר לספק את הרצון של העובדים לאזן בין עבודה לחיי משפחה. עם זאת, החיסרון בעבודה מרחוק הוא בבעיית אבטחת המידע שעלולה להיווצר, מאחר וקיימת סכנה שהמכשירים הניידים אינם מאובטחים כיאות ומידע סודי עשוי לדלוף.

יצא להתאוורר (צ' - ShutterStock)
יצא להתאוורר (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי