האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

כלכלה חברתית

סטודנטים לכלכלה באוניברסיטת ת"א מלמדים את הפונים למשרדי הרווחה בעיר איך למצות את זכויותיהם ואיך לנהל את כלכלת הבית נכון

רוי רגב | 25-02-2008 10:26:00

תוכנית חדשה באוניברסיטת ת"א, תכשיר סטודנטים תל-אביבים לסייע לאוכלוסייה המקומית בפתרון בעיות פיננסיות. התוכנית היא יוזמה שנרקמה בשנה שעברה על ידי המדור למעורבות חברתית בדקאנט הסטודנטים וקבוצת הפיננסים – סיטי גרופ. עם סיום הכשרתם יעניקו הסטודנטים "חינוך פיננסי" ליחידים ולקבוצות הפונים ללשכות הרווחה בעיר או למסגרות רווחה אחרות.

"כלכלה אחרת" מורכבת למעשה מהכשרה בת 20 שעות בהן צוברים הסטודנטים ידע בנושא ויוצאים לשטח ולתמוך בתושבי העיר שזקוקים לעזרה. את הפרויקט מלווים גם: מינהל השירותים החברתיים של עיריית ת"א; עמותת ידיד וביטוח לאומי. הסטודנטים שיכולים לקחת חלק בפרויקט החברתי הם: סטודנטים לכלכלה; למשפטים ולמדיניות ציבורית, מאוניברסיטת ת"א בלבד.

לדברי קברניטי התוכנית, מדובר בהכשרה שתעניק לסטודנטים "כלים וידע לקבלת החלטות כלכליות מושכלות" אותם יעבירו לתושבי העיר הנזקקים. בנוסף, יעזרו הסטודנטים להעביר לתושבים את כל המידע לגבי ניצול זכויותיהם בצורה הטובה ביותר. הסטודנטים עצמם, כך נמסר, יזכו בניסיון מעשי בטיפול בעיות של ממש ויפתחו במהלך ההכשרה כושר מנהיגות ויכולת קבלת החלטות.

פרופ' יואב אריאל, דקאן הסטודנטים, מספר כי התוכנית תאפשר לסטודנטים להעמיק את תחושת המחויבות לחברה. "רבים מהסטודנטים שלנו יהיו קרוב לוודאי מנהיגים בחברה העתידית של ישראל. ככאלה, צריכים הסטודנטים להיות מודעים לעומק, למורכבות ולאתגר שמהווה מושג המנהיגות ולהכשיר עצמם מבחינה אישית ומקצועית לשמש מקור של השראה לחברה צודקת כלכלית וחברתית", מסכם פרופ' אריאל.

אוניברסיטת ת"א. מפתחים מעורבות חברתית. (צ' - יורם לימודים)
אוניברסיטת ת"א. מפתחים מעורבות חברתית. (צ' - יורם לימודים)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי