האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

עובדים ולומדים

כשני שלישים מהסטודנטים בישראל מועסקים, כך עולה ממחקר חדש שערכה הלמ"ס. והשכר? קצת יותר גבוה משכר מינימום

מורן ראדה | 18-02-2008 10:14:00

שיעורי התעסוקה בקרב סטודנטים הינם גבוהים - כך עולה ממחקר שערכו בנק ישראל והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס). החוקרים בדקו את היקף תעסוקת הסטודנטים לתואר ראשון וגילו שכשני שלישים מהסטודנטים בישראל מועסקים והשכר הממוצע לשעת עבודה של סטודנט לתואר ראשון קצת יותר גבוה משכר מינימום. החוקרים לא מצאו כי היקף התעסוקה משפיע בצורה רבה על משך הלימודים.

מנתונים המחקר עולה כי כ-52% מהסטודנטים שנמצאים בשנה הראשונה ללימודיהם – מועסקים. בשנה השלישית ללימודים שיעור הסטודנטים מגיע לכ-64%.

העבודות הנפוצות בקרב סטודנטים לתואר ראשון בני 20-29 הן במכירות, מלצרות, אבטחה ושירותים. כמו כן, כ- 22% מועסקים במקצועות החופשיים והטכניים וכ- 20% בעבודות פקידות שונות, דוגמת קבלת קהל וכדומה.

במחקר נבדק גם כמה שעות עובדים הסטודנטים לתואר ראשון והתגלה כי הממוצע הוא כשלושים שעות בשבוע. כ-40% עובדים 40 שעות בשבוע או יותר. החוקרים גילו עוד שמספר חודשי העבודה בשנה עולה עם התקדמות הלימודים. בשנת הלימודים הראשונה המספר עומד על 6.2 חודשים בממוצע, ואילו בשנה השלישית הוא מגיע ל-7.7 חודשים בממוצע בשנה.

נתון נוסף שנבדק הוא ההבדלים בין הסטודנטים במכללות לתלמידי האוניברסיטאות והתברר כי הסטודנטים במכללות עובדים יותר ואצלם הממוצע עומד על 8.2 חודשים בשנה. במכללות הפרטיות, שם גם שכר הלימוד גבוה יותר, הסטודנטים עובדים 9 חודשים בממוצע בשנה.

מרבית הסטודנטים עובדים (צ' - ShutterStock)
מרבית הסטודנטים עובדים (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי