האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לומדים גם בפורים

סטודנטים דתיים באוניברסיטה העברית שבירושלים, גילו להפתעתם כי האוניברסיטה החליטה לקיים לימודים של סמסטר ההשלמה גם בשושן פורים

רוי רגב | 14-02-2008 12:13:00

הסמסטר הנוסף שמשתלב בדוחק רב בשנת הלימודים הנוכחית בעקבות שביתת המרצים, גורם לאוניברסיטאות לנסות ללקט כל יום פנוי עד סופו של מרץ מלוח השנה, כך שיוכלו לשלב את סמסטר ב' בשנה הנוכחית. עם זאת, מתברר שהמצב יצר בעיה קשה באוניברסיטה העברית בקרב יחסי האוניברסיטה, מרצים והסטודנטים הדתיים.

סטודנטים דתיים באוניברסיטה העברית בירושלים הופתעו לגלות בלוח השנה החדש של האוניברסיטה, כי עומדים להתקיים בסמסטר ההשלמה לימודים גם ביום חג חשוב. מתברר כי השנה יוצא שיום שושן פורים אמור היה להתקיים בשבת ולכן נדחה ליום ראשון, יום בו יתקיימו השנה לימודים באופן רגיל בגלל קיומו של הסמסטר הנוסף. בנוסף, יתקיימו ביום זה גם מבחנים אליהם לא יוכלו להגיע סטודנטים דתיים משום שמדובר ביום עליהם לקיים את מנהגי החג.

סטודנטים דתיים באוניברסיטה טוענים כי מדובר בזלזול בצורכיהם של סטודנטים שומרי מסורת ואפילו אי כבוד לדת היהודית. לדבריהם, כמו שלא יעיזו באוניברסיטה לקיים לימודים ביום שבת, כך גם אסור לקיים לימודים ביום קדוש כמו שושן פורים.

בנוסף לסטודנטים הכעוסים, ישנם גם מרצים שיוצאים נגד ההחלטה ומאמינים כי במידה ויקיימו שיעורים או מבחנים ביום זה, אין סיכוי שאף אחד מהסטודנטים הדתיים הרבים שלומדים באוניברסיטה יגיע.

בתגובה מסרו מהאוניברסיטה העברית לתקשורת, כי לפי ההלכה, אין מניעה לקיים לימודים בפורים או אפילו בשושן פורים. בעקבות הלחץ שנוצר ולוח הזמנים הצפוף, בחרו באוניברסיטה ללא ברירה לקיים לימודים ביום זה.

סטודנטים בעברית. יגיעו ללימודים למרות המסורת. (צ' - האונ' העברית)
סטודנטים בעברית. יגיעו ללימודים למרות המסורת. (צ' - האונ' העברית)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי