האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

בגרות מהירה

בבריטניה רוצים מאוד להפסיק את תופעת הנשירה מבתי הספר ומציעים לצעירים שפרשו ממערכת החינוך לעשות בגרות דרך רשתות המזון המהיר

רוי רגב | 04-02-2008 14:39:00

בשנה האחרונה עסוקים מאוד בממשלת בריטניה בבעיית הצעירים הרבים במדינה שבוחרים לוותר על הלימודים התיכוניים ועל תארים אקדמיים. בניסיון לגרום לצעירים הללו לרכוש השכלה כלשהי ואולי להחזירם למסלול הלימודים, החליטה הממשלה להכיר בהכשרה שמקבלים הצעירים בדוכני המזון המהיר דוגמת רשת ההמבורגריות העולמית - מקדונלדס. כעת יוכלו הצעירים לקבל תעודת בגרות בגין קורסים שנלמדו על ידם ברשתות אלה.

הממשלה מציינת, כי היא תכיר בקורסים שמקבלים עובדים ברשתות כמו - ניהול משמרות ועבודה מול ספקים. חדשות טובות נוספות הן שהסטודנטים יוכלו להשתמש בתעודה זו כדי להתקבל בהמשך ללימודים אקדמיים במקום בתעודת הבגרות מבתי הספר התיכוניים הרגילים. בממשלת בריטניה מקווים כי יחסלו כך שתי ציפורים במכה, הם יעודדו את הצעירים לרכוש מקצוע וגם יחזירו אותם למסלול הלימודים.

"זו מחשבה אליטיסטית לחשוב שרק השכלה מבתי-ספר ואוניברסיטאות נחשבת", מספר השר ג'יימס פרנל אשר יזם את החוק החדש. הוא מציין כי הרעיון עלה אצלו לאחר שראה כי צעירים רבים מתקדמים גם במסלולים פחות מקובלים, דווקא דרך אותם רשתות מזנון מהיר. שם הצליחו הצעירים להתקדם ולזכות במעמד. הוא מקווה כי החוק החדש יעודד צעירים נוספים ללכת בדרך דומה במקום להתבטל ולא לעשות דבר עם חייהם.

כצפוי, אנשי אקדמיה רבים בבריטניה יוצאים נגד החוק החדש. לדבריהם, החוק החדש יגרום להורדת רמת ההשכלה בכל המדינה. בכל מיקרה הם טוענים, כי יהיה זה בלתי אפשרי להתייחס לסטודנט שרכש את השכלתו במקדונלדס כאל סטודנט מן המניין.

עובדת בריטית. עבודה ברשתות תקדם את הצעירים. (ShutterStock)
עובדת בריטית. עבודה ברשתות תקדם את הצעירים. (ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי