האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

סטודנטים חד הוריים

ועדת השרים אישרה הצעת חוק לפיה חד הוריים שיבקשו ללמוד באקדמיה לא יאבדו אוטומטית את הבטחת ההכנסה. ההצעה תובא לקריאה טרומית בימים הקרובים

מורן ראדה | 30-01-2008 11:18:00

הורים במשפחות חד-הוריות שירצו ללכת ללמוד במוסד אקדמי לא יאבדו את הזכאות שלהם לקבל קצבת הבטחת הכנסה או השלמת הכנסה, כך קובעת הצעת חוק שאושרה בתחילת השבוע בוועדת השרים לענייני חקיקה, בראשות שר המשפטים, הפרופ' דניאל פרידמן. כבר בימים הקרובים עתיד החוק לעלות להצבעה בקריאה טרומית במליאת הכנסת, שם הוא צפוי לזכות בתמיכת הקואליציה.

את הצעת החוק יזמו חברי הכנסת גדעון סער (ליכוד), מרינה סולודקין (קדימה) ואורית נוקד (עבודה), והיא באה לשנות את מצב החוק הנוכחי, השולל אוטומטית זכאות לקצבת הבטחת הכנסה ברגע שהורה יחיד מבקש ללמוד במוסד להשכלה גבוהה. בחוק הקיים, שלילת הקצבה חלה גם אם שכר הלימוד של ההורה ממומן באמצעות מלגה או מקורות מימון אחרים שאינם ההכנסה. "הוראות אלה מונעות מהורים יחידים את האפשרות לרכוש מקצוע ולשפר את אפשרויות התעסוקה ואת רמת ההכנסה על מנת שלא להיזקק לקצבה מהמדינה", נכתב בדברי ההסבר להצעת החוק, "התיקון נועד לפתור את המלכוד, ולאפשר להורים יחידים לפרוץ את מעגל העוני".

הצעת החוק זכתה לכינוי "חוק ג'ני ברוכי" על שמה של אם חד הורית שעתרה לבג"ץ לפני כשמונה שנים, לאחר שאיבדה את הזכאות לקצבת הבטחת הכנסה כשהתחילה ללמוד באוניברסיטה העברית. כיום ברוכי, בת 43 ואם לשתיים, סיימה את לימודיה בחוג לספרות ותיאטרון, אולם היא עדיין ממתינה למתן פסק הדין בעניינה.

"לאפשר לפרוץ את מעגל העוני". (צ- ShutterStock)
"לאפשר לפרוץ את מעגל העוני". (צ- ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי