האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הוועד התומך

אמש הודיעו יושבי ראש הוועד המנהל של האוניברסיטאות כי הם תומכים בנשיאי האוניברסיטאות. בהתאחדות הסטודנטים מזכירים כי לא יסכימו לקבל את מסקנות שוחט

רוי רגב | 31-12-2007 10:25:00

לאחר שבסוף השבוע החלו לפעול מרצים מהסגל הבכיר, בכל רחבי הארץ, להדחת נשיאי האוניברסיטאות, הביעו אתמול יושבי ראש הוועדים המנהלים של האוניברסיטאות, תמיכה ואמון בנשיאי האוניברסיטאות. יושבי הראש יוצאים נגד השביתה בשל "הפגיעה הקשה בציבור הסטודנטים ובמערכת כולה". לטענתם, לור"ה לא הייתה ברירה אחרת אלא לפנות לבית הדין לעבודה ולבקש לסיים את השביתה עד ל-13 לינואר - המועד האחרון בו יהיה ניתן עדיין להציל את הסימסטר הנוכחי.

כזכור, אתמול פורסם כי מרצי הסגל הבכיר השובתים, החלו לפעול להדחת נשיאי האוניברסיטאות, בשל בקשתם של אלו להוציא צווי מניעה למרצים השובתים. המרצים רואים בהתנהלות זו סוג של בגידה באחווה האקדמית והחלו להחתים דיקני פקולטות במוסדות השונים על התחייבות לפרוש מהתפקיד במידה וצווי המניעה יצאו לפועל.

יושבי הראש שהביאו אמש תמיכה בנשיאים הם: מר דב לאוטמן, יו"ר הועד המנהל של ת"א; מר איתן רף, יו"ר הועד בעברית; פרופ' יעקב נאמן, יו"ר הועד של בר-אילן; מר דוד ברודט, יו"ר הועד בבן-גוריון וכן ראשי הועד הצפוניים מהטכניון ומאוניברסיטת חיפה.

יושבי הראש פונים למרצים השובתים, ומזכירים להם כי הנשיאים והמרצים נמצאים באותו הצד של המתרס וכי כל הצדדים מעונינים בעצם "לקדם ולחזק את ההשכלה הגבוהה בישראל".

איתי שונשיין. ממליץ למרצים שלא להתקפל מול האוצר. (צ'-תמי אייזנברג)
איתי שונשיין. ממליץ למרצים שלא להתקפל מול האוצר. (צ'-תמי אייזנברג)

בהתאחדות תומכים בהמשך השביתה
בינתיים, בוחרים בהתאחדות הסטודנטים הארצית לתמוך במרצים השובתים, ודורשים מהם שלא לקבל את הצעת האוצר, לה הם קוראים "תרגיל מסריח". בהתאחדות מודאגים מניסיון האוצר להוציא לפועל את הרפורמה במערכת ההשכלה הגבוהה ואימוץ מסקנות ועדת שוחט, תוך ניצול המשבר עם המרצים. בהתאחדות דורשים מהמרצים שלא להגיע להסכם עם האוצר, הכולל את אימוץ מסקנות ועדת שוחט אשר ממליצות בין היתר על העלאת שכר הלימוד לצורך מימון הרפורמה.

יו"ר ההתאחדות, איתי שונשיין, טוען כי הסטודנטים לא יסכימו לקבל כל פגיעה בסטודנטים. "האוצר הבין שלא ניתן 'למכור' את המסקנות הכושלות של ועדת שוחט בצורה עניינית, ולכן הוא מנסה 'לשחד' את המרצים באמצעות העלאת שכר", אמר אמש שונשיין.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי