האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

נכנסו לרשימה

האוניברסיטאות בירושלים ובת"א נכנסו לרשימת 200 הגדולות של ה"לונדון טיימס". העברית הגדילה לעשות כאשר הגיעה למקום ה-39 בתחומי הרוח

רוי רגב | 17-12-2007 13:13:00

מגזין הלונדון טיימס האנגלי הנחשב, דירג את האוניברסיטה העברית בירושלים בין 200 האוניברסיטאות הטובות בעולם. האוניברסיטה הישראלית דורגה במקום ה-128 בדירוג הכללי. למרבה ההפתעה, השיגה האוניברסיטה את המקום ה-39 והמכובד בקטגוריית האמנויות ומדעי הרוח.

דירוג הלונדון טיימס נחשב ליוקרתי מאוד ונערך זו השנה הרביעית. הדירוג מבוסס על ציטוטי מאמרים של סגל המרצים והחוקרים באוניברסיטה, ביקורת אקדמית על מאמרים ואפילו על היחס המספרי בין סטודנטים למרצים.

הציון הגבוה ביותר שהשיגה האוניברסיטה הירושלמית היה בקטגוריית - הציטוטים ממאמרים, שם השיגה האוניברסיטה הישראלית ציון של 91 מתוך 100. הציון שהשיגה העברית בתחום זה שווה לציונים שהשיגו אוניברסיטאות מובילות כמו: הרווארד, ייל, פרינסטון וקולומביה.

אוניברסיטה ישראלית נוספת שנכנסה לרשימה היא אוניברסיטת תל אביב, אשר למרות הקשיים התקציביים של השנים האחרונות הגיעה למקום ה-151 בעולם.

נשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' מנחם מגידור, לא מסתחרר מהדירוג הגבוה שהשיגה האוניברסיטה ברשותו. "מערכת ההשכלה הגבוהה בארץ, עדיין נמצאת במקום סביר בדירוגים העולמיים. אולם, התהליכים שמתרחשים בעת האחרונה, השביתה והקיצוצים בתקציב, עלולים לדרדר אותה", מסביר פרופ' מגידור.

סטודנטים בעברית. מקום 39 במדעי הרוח. (אתר העברית)
סטודנטים בעברית. מקום 39 במדעי הרוח. (אתר העברית)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי