האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

התפתחות המכללות

רשימת תוכניות הלימודים שאושרו בשנה החולפת מראה כי המכללות מתפתחות במהירות. מכללת עמק יזרעאל מובילה עם 12 תוכניות מאושרות

רוי רגב | 11-12-2007 17:54:00

המועצה להשכלה גבוהה פרסמה נתונים על תוכניות הלימודים שאושרו בשנת תשס"ז. לפי הנתונים אושרו בסך הכל על ידי המועצה 103 תוכניות לימוד חדשות ברחבי הארץ, שמצטרפות למאות התוכניות הקיימות. המועצה אישרה את התוכניות מתוך מאות בקשות שהוגשו לה בשנה החולפת על ידי למעלה מאלף מומחים שבדקו את התוכניות.

הנתונים מראים, כי בשנה החולפת, כמעט מחצית מהתוכניות שאושרו הוגשו ביוזמת המכללות המתוקצבות. התוכניות שאושרו הוגשו על ידי האוניברסיטאות (18), המכללות המתוקצבות (46), המכללות הלא מתוקצבות (24) והמכללות להכשרת עובדי הוראה (15). 70 תוכניות היו ללימודי תואר ראשון ו-33 נוספות הן תוכניות לימוד לתואר השני.

הבקשות טופלו על ידי הות"ת והמל"ג ונבחנו היבטים של תכנון, תקציב וסגל אקדמי. את ההיבטים הללו בדקו ועדות שהורכבו מפרופסורים ואנשי סגל. מהות"ת נמסר כי כמות התוכניות שאושרו למכללות המתוקצבות מראה כי מדיניות טיפוח המוסדות הללו שנמצאים בעיקר באזורי הפריפריה.

מבחינת המוסדות: מכללת עמק יזרעאל נמצאת במקום הראשון עם 12 תוכניות שאושרו, אחריה אוניברסיטת בן גוריון עם 8, המכללה למנהל עם 6, המכללה האקדמית לישראל שנמצאת בשלבי הקמה גם עם 6. אחריהן נמצאות: מכללת תל חי עם 5 תוכניות מאושרות, מכללת ספיר עם 5, המכון הטכנולוגי חולון גם עם 5 וכך גם האוניברסיטה הפתוחה.

שיעור. 103 תוכניות לימוד אושרו בשנה החולפת. (ShutterStock)
שיעור. 103 תוכניות לימוד אושרו בשנה החולפת. (ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי