האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ור"ה ידרוש צווי מניעה

וועד ראשי האוניברסיטאות ייאלץ ככל הנראה להוציא צווי מניעה לחברי הסגל הבכיר השובתים במידה ותימשך השביתה גם בזמן הקרוב

רוי רגב | 06-12-2007 09:44:00

בעקבות עליית המדרגה במחאת הסגל הבכיר תוך שיתוף פעולה של אלה עם חברי הסגל הזוטר ואגודות הסטודנטים בשיבוש הלימודים, מתכנן וועד ראשי האוניברסיטאות להוציא צווי מניעה לחברי הסגל הבכיר.

יש להניח כי שיבושי הלימודים בירושלים, תל אביב וביום שני הבא בחיפה, הם שדחפו את חברי ור"ה להוציא צווי מניעה כאשר הם עם הגב לקיר. החלטה סופית של ראשי הוועד לפנות לבית המשפט, עדיין לא התקבלה אך מור"ה נמסר כי ככל הנראה לא תהיה להם ברירה.

השביתה, שנמשכת כבר 41 יום, נעשתה עד עכשיו בצורה לא מתוקשרת מספיק לדעתם של חברי הסגל הזוטר והסטודנטים. חלק מחברי הסגל הבכיר הסכימו לחבור לסטודנטים ולמרצים הזוטרים, תוך שילוב דרישותיהם של האחרונים במאבקם. מוועד ראשי האוניברסיטאות נמסר לתקשורת כי היו מעדיפים שלא להוציא את צווי המניעה והם מקווים כי חברי הסגל הבכיר יחתמו בקרוב על הסכם.

עם התקדמות השביתה רומזים מרצי הסגל הבכיר כי הסמסטר עלול להתבטל. יש לציין כי ישנם קורסים שכן מתקיימים באוניברסיטאות על ידי חברי סגל זוטר ומרצים מן החוץ, כך שביטול הסמסטר לא נראה הגיוני. בכל מקרה, השביתה תחייב את האוניברסיטאות לקיים שיעורי השלמה בחופשת הסמסטר והקיץ ולתכנן מחדש את לוח הבחינות ומועדי הגשת העבודות.

אגודת הסטודנטים בת"א הודיעה אתמול כי ההפגנה שתוכננה להיום בקמפוס התל אביבי נדחתה ליום שלישי בשעה 12:00 בצהריים.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי