האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לאמץ את שוחט

בפגישה תקדימית החליטו אתמול המל"ג והות"ת להמליץ על יישום דוח שוחט ודרשו מחברי הסגל הבכיר לחזור ללמד

רוי רגב | 13-11-2007 13:09:00

המועצה להשכלה גבוהה יוצאת היום יחד עם הוועדה לתכנון ותקצוב במסר משותף ומפתיע. מהמל''ג נמסר כי לאחר ישיבה לילית משותפת החליטו שני הארגונים לאמץ את עיקרי דו''ח ועדת שוחט שהוגש ביולי השנה. בנוסף, קוראים הארגונים לסגל המרצים הבכיר להפסיק את השביתה ולהתחיל את הסמסטר אחרי ארבעה שבועות של שביתה שקטה ובלתי מתוקשרת.

בהודעה שהוציאו השניים נטען כי ההחלטה המפתיעה הגיעה אתמול במהלך הישיבה הלילית "מפני שהדוח מהווה הזדמנות חד פעמית לקידום מערכת ההשכלה בישראל", זאת לפי ההחלטה המשותפת. שני הגופים מסכימים כי על המרצים לחזור וללמד, כאשר מרגע סיום השביתה יתחיל תהליך לפתרון משבר המרצים. המשתתפים אתמול הודיעו כי כל זה יפה ונכון רק במידה ויתקבלו תוספות המשאבים שסוכמו עם האוצר, אחרת לא יוכלו להתגבר על המשבר הקיים.

ידוע כי ישיבות משותפות של שני הגופים הן נדירות ולכן הן נוצלו להעלאת נושאים נוספים. ביניהן גם הצעות לצורה בה ניתן ליישם חלק מהצעות וועדת שוחט. בנוסף, הועלתה הסתייגות של חברים בשני הגופים נגד חלק אחר של ההמלצות. בעקבות הישיבה המוצלחת החליטו הגופים להקים לראשונה צוותים משותפים כדי למצוא דרך ליישם את ההמלצות.

סגן יושב ראש המועצה להשכלה גבוהה, פרופ' יצחק גל-נור, טען היום כי ההשכלה הגבוהה בישראל צריכה להציב לעצמה יעדים לטווח הארוך. "בעזרת היעדים נכול להשיג בו בזמן שתי משימות. האחת, להגיע לכך ש-50% מכל מחזור גיל ילמדו לימודים גבוהים, לעומת 43% היום. השניה, להבטיח את איכות המחקר וההוראה בכל המוסדות, ללא שום פשרות".

אוניברסיטת ת"א. מחכים לשיבת המרצים
אוניברסיטת ת"א. מחכים לשיבת המרצים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי