האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

בוטל החרם

ארגון המרצים הבריטי החליט להסיר את המלצת החרם האקדמי על מוסדות בישראל. טענת הארגון: "גילינו כי ההמלצה אינה חוקית"

רוי רגב | 01-10-2007 12:03:00

לאחר שכבר נראה היה כי אין דרך חזרה, הודיע בסוף השבוע ארגון המרצים הבריטי כי ביטל את החרם על האקדמיה הישראלית. ההסבר שניתן מהאקדמיה הי כי לאחר בדיקה נודע כי ההליך כלל אינו חוקי ולכן מבוטל. כזכור, בחודש מאי האחרון התקבלה החלטה בישיבה מיוחדת של הארגון הבריטי להמליץ להחרים מוסדות לימודים גבוהים מישראל. הסיבה שניתנה לכך הייתה "מדיניות מדינת ישראל כלפי העם הפלסטיני".

מהארגון נמסר כי למרות שההמלצה לחרם הוסרה אין זה אומר כי הם מסכימים עם מדיניות ישראל וכי הם יחפשו כעת דרכים חדשות להביע את מחאתם, בכפוף לחוק. הארגון כבר ניסה כמה פעמים בשנים האחרונות לפגוע במוסדות ישראלים, על מנת להביע את מחאתם כנגד מוסדות ישראליים שאינם יוצאים נגד מדיניות "הכיבוש והאפליה של העם הפלסטיני".

כזכור, ממשלת בריטניה התנערה לחלוטין מהחלטת הארגון. שגריר בריטניה בישראל, טום פיליפס, ושר ההשכלה הבריטי הבטיחו בעבר כי החרם לא יצא לפועל ולא ישפיע על יחסי המדינות. ראש ממשלת ישראל, אהוד אולמרט, שוחח גם הוא עם ראש ממשלת בריטניה דאז טוני בלייר שהבטיח לו דבר דומה. לכל אלו הצטרפו גם שרת החוץ, ציפי לבני, ושרת החינוך יולי תמיר שניסו לצאת נגד החלטת הארון, מחאה שככל הנראה השפיע על החלטת הארגון להסיר את ההמלצה לחרם.

השרה לבני. פעלה להדיפת החרם. (יח"צ)
השרה לבני. פעלה להדיפת החרם. (יח"צ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי