האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

בעולם מפריכים את המלצת שוחט

ארגון OECD הבינלאומי קובע כי שכר הלימוד בישראל גבוה מדי ביחס למדינות מובילות בעולם. אז למה בועדת שוחט לא מסכימים?

רוי רגב | 19-09-2007 11:44:00

סקר שפורסם אתמול על ידי הארגון הבינלאומי OECD, ארגון לפיתוח ושיתוף פעולה כלכלי במדינות מערביות ומתפתחות, בודק את עלות הלימודים הגבוהים במדינות אלו. הדו"ח חשף כי כפי שחששנו, מדינת ישראל משקיעה הרבה פחות בסטודנטים שלה. לפי הדו"ח, הסטודנטים הישראלים משלמים הרבה יותר מעמיתיהם במדינות מערביות מתפתחות.

הדו"ח גורס כי בשנת 2005, תפסה ישראל את המקום השישי וה"מכובד" בטבלת יוקר הלימודים מתוך 23 המדינות החברות בארגון. עוד מוסיף הדו"ח, כי בשנתיים האחרונות, אף מדינה חוץ מישראל לא העלתה את שכר הלימוד, ורובן אף הורידו אותו כדי להקל על כמה שיותר סטודנטים לסיים את לימודיהם ולהשתלב בקלות וללא חובות בשוק העבודה.

הדו"ח, אשר נחשב לאחד החשובים שיצאו בשנים האחרונות בתחום, מוכיח כי ישראל ככל הנראה תפגר בעתיד אחרי המדינות המתפתחות במידה ולא יתבצע שינוי מהותי במערכת ההשכלה הגבוהה בישראל.

הדו"ח המכובד, סותר למעשה את טענות "ועדת שוחט", אשר המליצה להעלות את שכר הלימוד באוניברסיטאות מ-8,500 שקלים ל-14,800 שקלים בשנה. טענתה של הוועדה הייתה כי במדינות מובילות בעולם שכר הלימוד גבוה יותר מאשר בישראל, ויש צורך להשוות את הסכום בהתאם למחיר שגובים במדינות מתקדמות.

הפגנת סטודנטים השנה. ועדת שוחט המליצה להעלות את שכר הלימוד. (צ'-יורם לימודים)
הפגנת סטודנטים השנה. ועדת שוחט המליצה להעלות את שכר הלימוד. (צ'-יורם לימודים)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי