האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

במה למחזאי הצעיר

המחזאים, מי שמניע את גלגלי התרבות בארץ, מקבלים פסטיבל שלם ב"בית ליסין". במסגרת אירועי "פותחים במה" יקבלו לראשונה בוגרי סדנאות המחזאות במה והכשרה

רוי רגב | 26-08-2007 10:58:00

פסטיבל "פותחים במה" למחזאות ישראלית, של תיאטרון בית ליסין יציג השנה עבודות ביכורים רבות של בוגרים צעירים. הפסטיבל, המתקיים השנה בפעם השמינית, יכלול 4 הפקות מלאות וכן 10 מחזות קריאה. בנוסף, וברוח "כוכב נולד", יציג התיאטרון התל-אביבי, אירוע הנקרא "ספיד דייט" אשר יאפשר לקהל לבחור את המחזה האהוב עליהם במקום.

הפסטיבל, הוא אחד האירועים החשובים והגדולים לקידום מחזאות צעירה של בוגרים, אשר עושים את צעדיהם הראשונים "בעולם האמיתי". בנוסף, סטודנטים רבים מבתי ספר למשחק מנצלים את ההזדמנות ומציגים את כישוריהם במסגרת הפסטיבל.

המחזאים הצעירים שמתקבלים לפסטיבל, עוברים במשך שנה סדנאות כתיבה בליווי אנשי מקצוע מובילים בתחום. שלושת ימי הפסטיבל מהווים גם מקום מפגש לשחקנים צעירים ומבוגרים מכל התיאטראות בארץ. פרי עטם של המחזאים הצעירים יוצג בכל האולמות של בית ציוני אמריקה, בבתי הקפה מסביב ואפילו בגינה.

ציפי פינס, מנהלת תיאטרון בית ליסין, מספרת כי המחזאות היא הבסיס של היצירה הישראלית ולכן יש לקדמה בכל דרך. "השפעתה של המחזאות הישראלית היא הלב הפועם של העשייה התיאטרונית שלנו. השפעתה ניכרת בכל תחומי המדיה ולאחרונה היא חוצה גבולות ומשמשת כשגרירה הטובה שלנו בעולם. אנחנו יוצרים דור חדש של כותבים מקוריים ומיומנים", מספרת פינס.

הפסטיבל, שבמהלך שמונה שנות קיומו הועלו 80 מחזות, יתקיים השנה ב - 6.9.2007 וימשך כאמור שלושה ימים. במהלך הפסטיבל יוצגו ההצגות: "סיפור אהבה" - תיאטרון מחול מאת מוריה זרחיה, "זריחה" - קומדיה רומנטית מאת עידו בורנשטיין ו"דולפינים" - דרמה מאת מאיה שעיה.

פסטיבל פותחים במה. 80 הצגות ב-8 שנים. (יח"צ)
פסטיבל פותחים במה. 80 הצגות ב-8 שנים. (יח"צ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי