האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ווילס: נתפסו ברשת

סטודנטים מאוניברסיטה בווילס חשבו כי הרשת החברתית בה שוחחו על ענייני הקמפוס מוגנת מעיני ההנהלה. הם טעו והקבוצה נסגרה

רוי רגב | 06-08-2007 10:38:00

אוניברסיטת קרדיף בווילס סוערת, לאחר ששמו של אחד המרצים הבכירים במוסד הוכפש על ידי קבוצת סטודנטים. סטודנטים לביו-הנדסה בקרדיף החליטו להפיץ שמועה במסגרת אתר הרשת החברתית "פייסבוק". הסטודנטים פרסמו "פוסט", הטוען כי המרצה הבכיר הוא הומוסקסואל וחי עם גבר. בנוסף, גידפו הסטודנטים את המרצה הבכיר במסגרת אותו "פוסט".

השמועה שפשטה בשבוע שעבר ברחבי הקמפוס, הגיעה גם לאוזניהם של מנהלי המוסד אשר בתגובה נכנסו ל"פייסבוק" כדי לחפש את הסטודנטים האחראים להפצת השמועה. למרות שקהילת הסטודנטים לביו-הנדסה מקרדיף מונה 100 חברים ב"פייסבוק", החליטה הנהלת המוסד להעמיד לדין 20 סטודנטים בלבד. הסטודנטים שככל הנראה יקבלו מהמוסד הערה חמורה בתיקם האישי, היו אלו שפרסמו את הפוסט וכל אלה שבחרו להגיב אליו.

ד"ר קרסטן מולר, המרצה המושמץ, סרב לומר האם הוא מתכוון לתבוע את אותם סטודנטים על פגיעה בשמו הטוב. כל הסטודנטים שלקחו חלק בפוסט הבעייתי קיבלו הודעות דואר אלקטרוני כי הם מוזמנים לחקירה על סמך ממצאים המצביעים כי עסקו עברו עבירת משמעת חמורה. בנוסף, נסגרה אותה קבוצה ב"פייסבוק" והסטודנטים הוזהרו שלא לחזור על מעשה דומה. הסטודנטים התבקשו להוריד חומר דומה מהאתרים "מייספייס" ו-"יוטיוב".

מאוניברסיטת קרדיף נמסר בתגובה: "האוניברסיטה דורשת מהסטודנטים לעמוד בקריטריונים מחמירים ולוקחת מקרים מסוג זה מאוד ברצינות".

סטודנטית מול המחשב. השמועה התפשטה מהרשת אל הקמפוס. (ShutterStock)
סטודנטית מול המחשב. השמועה התפשטה מהרשת אל הקמפוס. (ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי