האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הרופאים הבריטים ושאלת החרם

כתב עת בריטי ידוע, הנכתב ונערך על ידי אנשי רפואה ואקדמיה בריטים, מעורר סערה מחודשת בנושא החרם האקדמי על ישראל

רוי רגב | 29-07-2007 11:39:00

עיתון הגרדיאן הבריטי מפרסם כי הוויכוח העוסק בחרם האקדמי על האקדמיה הישראלית מסרב לגווע, כאשר כעת החליט להציתו מחדש כתב עת רפואי בריטי, מהמובילים בעולם הרפואה. כתב העת, BMJ (British Medical Journal), פרסם החודש שני מאמרים, בעד ונגד החרמת האקדמיה הישראלית, הכותרת של שני מאמרי הדעה שאלה: "האם עלינו להחרים את האקדמיה בישראל".

את מאמר הדעה שתמך בחרם האקדמי כתב טום היקיי, מאוניברסיטת ברייטון. היקיי, הוא אחד מיוזמי ההמלצה לחרם אקדמי על ישראל, שעליה החליטו בהצבעה חברי איגוד האוניברסיטאות והמכללות הבריטי בחודש שעבר. את המאמר המתנגד לחרם כתב מייקל באום, פרופסור לכירורגיה מיוניברסטי קולג' הלונדוני. בנוסף, יכלו הקוראים בגרסה האלקטרונית של כתב העת להגיב על המאמרים. הנושא כצפוי, גרר וויכוחים סוערים בין אנשי אקדמיה, כאשר חלקם תקפו את כתב העת שבכלל נגע בנושא פוליטי רגיש מסוג זה הקשור בכלל במזרח התיכון, במקום לעסוק בנושאי רפואה או בעיות הקשורות לבריטניה.

היקיי, טען במאמרו כי ביקורת רבה הופנתה כלפיו מאז ההצבעה על ההמלצה לחרם האקדמי. הוא מספר, כי אנשי אקדמיה רבים מרחבי העולם טענו כי החלטתו פוגעת בחופש האקדמי, לדבריו ישנם דברים חשובים מחופש אקדמי. במאמר הדעה שלו כותב היקיי כי ערכים של חיי וכבוד האדם חשובים יותר מאותו חופש אקדמי. באום מצדו, טוען כי "האוניברסיטאות הישראליות אינן מייצגות את ישראל יותר מאשר אוקספורד וקיימברידג' הן נציגות של בריטניה". לדבריו, האקדמיה הישראלית אינה אחראית לדיכוי העם הפלסטיני בשטחים.

קמפוס קיימברידג'. לא מייצגת את בריטניה. (ShutterStock)
קמפוס קיימברידג'. לא מייצגת את בריטניה. (ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי