האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

כדור אחד לשני עמים

טורניר כדורסל סטודנטיאלי של נבחרות מרחבי העולם מתקיים השבוע בתל אביב. אתמול נפגשה נבחרת ישראלית עם נבחרת פלסטינית למשחק חגיגי

רוי רגב | 05-06-2007 18:17:00

טורניר כדורסל ייחודי מתקיים בימים אלה באוניברסיטת ת"א הכולל נבחרות סטודנטים מ-30 אוניברסיטאות שונות ברחבי העולם. הטורניר, המכונה "טורניר הידידות", מתקיים זו השנה השניה בת"א וכולל סטודנטים מאוניברסיטאות מובילות ממדינות כמו: רוסיה, קנדה, ארה"ב, סרביה ואפילו סין.

שתי נבחרות סטודנטים אשר מקבלות הרבה תשומת לב בטורניר הן נבחרת ירדן (המציגה כדורסל ברמה גבוהה) והנבחרת הפלסטינית (המציגה כדורסל ברמה קצת פחות גבוהה).

אתמול שוחק (שלא במסגרת הטורניר) משחק יוצא דופן, כאשר נבחרת "רופין" החזקה ונבחרת פלסטין (מחוזקת בשני סטודנטים ירדנים) נפגשו למשחק ידידות. בחציו הראשון שיחקו הקבוצות בנבחרות האם ובחציו השני ערבבו המאמנים בין שתי הקבוצות. על הקווים עמד אגדת הכדורסל רלף קליין שדאג להפוך את המשחק לקליל ולא תחרותי ככל האפשר.

הטורניר הוא יוזמה של אד פסקוויץ', אחד מבעליה של קבוצת ה - NBA, אטלנטה הוקס. פסקוויץ' חשב כי יש להכיר לסטודנטים מכל העולם את ישראל. הוא הבין זאת לאחר שיחה עם אריה רוזנצוויג, מנהל מרכז הספורט של אוניברסיטת ת"א, ששמח לשתף פעולה ולארח את הסטודנטים בקמפוס ת"א.

בנוסף למשחקים, הסטודנטים זוכים לסיורים ברחבי הארץ בימים בהם הם לא משחקים ונהנים מארוחות ערב חגיגיות ומסיבות משותפות. מארגני האירוע מספרים כי השחקנים הספיקו להסתובב בת"א, ים המלח וכמובן בירושלים. בין הקבוצות המובילות בסיכוייהן לעלות לגמר שיתקיים ביום חמישי, באוניברסיטת ת"א, נמצאות נבחרות רוסיה החזקה, סרביה, קנדה ונבחרת מכללת רופין הישראלית.

צילום ועריכה: תמי אייזנברג

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי