072-3300504

מצעד הביזאר

מצעד של קורסים הזויים הנלמדים במוסדות מכובדים ברחבי העולם. כל הקורסים המופיעים ברשימה אמיתיים בהחלט

ברק קסלר | 10-04-2007 16:45:00

נמאס לכם לחוש על בשרכם את אפרוריות ושעמום המחץ בשיעורים? כואבת לכם הלסת מפיהוקים? יש סיכוי שכבר חשבתם לעצמכם, מי בכלל צריך סטטיסטיקה א' או מבוא למבואות כלום ושום דבר? לפני שתתייאשו ותרימו ידיים, אספנו רשימה של חוגים וקורסים בצבעים מגוונים יותר. הנה טעימה קטנה ממבחר עצום של מוסדות מעבר לים, שמחכים רק לכם, המשועממים.

טרור
כידוע לכל, הטרור הפך בשנים האחרונות לבעיה כלל עולמית ולא רק נחלת המזרח התיכון ושכנותיה. בלימודי הקונפליקט והשלום במכללת סוארת'מור, תוכלו להיחשף לקורס שמציג אופן פעולה ותגובה לא אלימה לטרור של ימינו.

הקורס בוחן אסטרטגיות טרור שונות בד בבד עם תגובות לא אלימות לטרור שניתנו במהלך ההיסטוריה, כשעיקר תשומת הלב יופנה לאופן שבו התמודדה אמריקה עם בעיית ההתפרצויות האלימות של האפרו-אמריקאים בשנות ה-60 .

לאחר הבנת המושג טרור והתרבויות שמספקות אותו, יוצגו מקרים היפותטיים של טרור ובניית הליכי תגובות לא אלימות לאותם מקרים והצגת חלופות למדיניות הרווחת אל מול הטרור.

טרור. לא רק במזרח התיכון.
טרור. לא רק במזרח התיכון.

בודהיזם בעולם תעשייתי
בימים שבהם המרוץ אחר הכסף הגדול מעסיק את העולם המערבי, מרענן היה למצוא קצת רוחניות ועוד בארה"ב הקפיטליסטית.

לימודי התעודה לבודהיזם מצטרפים השנה לתכנית החדשה של "חמשת המכללות" במסצ'וסטס, וניתן לשלבם עם פילוסופיה, אנתרופולוגיה, לימודי אסיה, דת ואפילו משפטים. מה שהחל בהודו לפני אלפי שנים, חצה גבולות עם עידן הגלובליזציה השפיע ותרם תרומה גדולה לעולם המערבי בכל הנוגע לאומנות, ספרות, פילוסופיה ועוד.

האווירה ליד הנחל בקמפוס מהווים סביבה הולמת ללימודים שכאלה, החוג מקיים קשרים אקדמיים עם מוסדות להשכלה גבוהה בהודו ובחילופי סטודנטים יוצאים לפגוש עמיתים מהאזור בו פרח הבודהיזם.

הבודהה. הסביבה הולמת.
הבודהה. הסביבה הולמת.

ניאוף
באוניברסיטת פנסילבניה, ניאוף זו לא מילה גסה, להפך. הקורס Adultery novels , עורך סקירה ספרותית של מיטב הרומאנים מהמאה ה-19 ועד למאה ה-20, העוסקים בבגידה בבן הזוג.

קלאסיקות ידועות עומדות במהלך הקורס לביקורת: מאדאם בוברי של פלובר, אנה קרנינה של טולסטוי, סיפורים קצרים וסרטים, ובעיקר עומדת לביקורת הגישה של הספרות הרוסית כלפי המודלים האירופאים המקובלים בכל תקופה. הקורס מתאר את תופעת הניאוף בהקשר אסתטי, חברתי ותרבותי באמצעות מאמרים סוציולוגיים למודרניות, מבט מרקסיסטי על המשפחה כיחידה כלכלית וכמובן פרשנותו של פרויד על חיי המשפחה.

אפריקה
אם עד עכשיו לא סופק לכם יצר הביזאר הנה החוג שכל כולו שונה, מיוחד. לימודי אפריקה באוניברסיטת Ucla , כוללים מגוון עצום של קורסים לא שגרתיים. מלבד להיסטוריה של היבשת ניתן לקחת קורסים בלימודי שפות השבטים, סווהילית ואפריקנית (מדוברת בדרום אפריקה), לימודי אנתרופולוגיה על "חברות צדות ומלוכדות", לימודי אומנות וארכיאולוגיה מיצרית, הרעב ביבשת כבעיה כלל עולמית ועוד.

צעירה באפריקה. ב-Ucla תוכלו ללמוד לנהל שיחת חולין אפריקנית.
צעירה באפריקה. ב-Ucla תוכלו ללמוד לנהל שיחת חולין אפריקנית.

מלחמת המינים
הבאה בתור ברשימת הביזאר שלנו אנו מוצאים את סן -פרנסיסקו. העיר שמייצגת ומקדשת יותר מכל את האינדיבידואל וזהות הפרט עומדת במרכזו של קורס העוסק בתיאוריות והיסטוריית שינויי המגדר בסן-פרנסיסקו.

האימפריאליזם האמריקאי וכיבושי העמים שמעבר לים, הביאו לאמריקה בכלל ולסן-פרנסיסקו בפרט ערב רב של תרבויות, עמים, גזעים וחשיבה חופשית מה שהביא בסופו של תהליך להעלאת נושא המגדר לסדר היום הציבורי בארה"ב של שנות ה-60. הקורס בוחן הסוגיות השונות בנושא מאמצע המאה ה-19, דרך התפרצות המהומות ב-66' ועד לימינו תוך דיון מעמיק בזהות, תשוקה, מרחב, חוויה וזמן.

בנוסף, הקורס בודק את מערכת היחסים בתוך הקהילה; הומואים, לסביות וטרנס ג'נדרים ואת יחס המשטרה והציבור האליטיסטי של סן-פרנסיסקו לאנשים שבחרו להיות מי שהם, ויהי מה.

אוניברסיטת ברקלי לא פסחה גם על סוגיית האיידס ושאר ההשלכות הרפואיות לאורח החיים המדובר.

קניות
במסגרת לימודי הדת במכללת וויליאמס, ניתן לקחת את הקורס: שופינג: תשוקה, דחף וצריכה. אם מקום העבודה היה ללב ההוויה המודרנית, הרי שהקניונים ומרכזי הקניות השונים הפכו למהות ההוויה הפוסט- מודרנית. הקורס מתמקד בחוויית הרכישה בקניונים, תוך התעמקות בתעשייה שמעוררת את התשוקה בלב הצרכן לאובייקטים מסוימים ומניעה אותו לחרוש את אותם קניונים ולבזבז את מיטב כספו.

בהמשך הקורס, נערכת השוואה בין חוויית הרכישה בבזארים ושווקים מסורתיים מהמאה ה-18 ועד להרגלי הצריכה בעידן הגלובליזציה. כמו כן, עומד הקורס על ההבדלים המהותיים שקיימים בין המגדרים בבואם למרכזי הקניות, ולסיום, ניתנת תשומת לב מיוחדת לחברה האמריקאית בתקופת חג המולד.

מאצ'ואיזם
בקצה השני על סרגל הקורסים הביזאריים, אפשר למצוא סטודנטים שהגבריות היא מרכז קיומם. במכללת אוקסידנטל מצאנו את הקורס, מאצ'ואיזם: אופני גבריות באמריקה הלטינית, הקורס מעורר חשיבה ביקורתית בכל הנוגע למהות ההגדרה המאצ'ואיסטית בקרב קבוצות לטיניות שונות, מאוקטביו פז ועבודתו על אופיו של המאצ'ו המקסיקני ועד לפרוצות טרנס ג'נדריות בברזיל.

במהלך הקורס יבחנו גם בדיחות על רקע מיני בקרב מעמד הפועלים המקסיקנים בדרום טקסס, יחסים הומו-לסביים בניקרגואה והעלבות הדדיות על רקע מיני בקרב אוהדי כדורגל בארגנטינה.

גבר לטיני. פסגת המאצ'ואיזם.
גבר לטיני. פסגת המאצ'ואיזם.

טיפשות
נשמע לכם טיפשי? לפני שאתם שופטים, באותו הקמפוס בדיוק תוכלו להירשם לקורס הזה: טיפשות. כולנו שואפים להיות שנונים, אינטליגנטים ורהוטים, אך לכל מטבע יש שני צדדים והקורס הזה בוחן באופן פסיכולוגי ופילוסופי את הצורך העז לרכוש ידע ולהצביע על האחר כטיפש. לאורך ההיסטוריה בחרה הפסיכולוגיה לא להתעמת עם מושג זה, שקיים בכל אחד מאיתנו, במידה זו או האחרת- ממוסד הנשיאות ועד לאדם הפשוט. הקורס נלמד בחוג לפסיכולוגיה ונשען על מקורות חדשניים שהתנערו מהשמרנות בתחום ובחרו לבחון את המושג הנפוץ, בין המקורות יש גם נציגה משלנו, אביטל רונאל.

הקורס לטיפשות חותם את מצעד הביזאר. אם יצר הסקרנות התעורר בכם, תמצאו בקישורים למוסדות השונים אפשרויות רבות להפוך את חווית האקדמיה לייחודית. מלבד ללימודים השונים, תוכלו להתרשם מחיי החברה בקמפוסים השונים, דרישות קבלה, מענקים ועוד. הגשתם כבר את העבודה בסטטיסטיקה?

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד