072-3300504

מעסיקים יפעלו לשילוב אקדמאים ערבים בשוק התעסוקה

קואליצייה של מעסיקים תפעל להגדלת שיעור האקדמאים הערבים בשוק התעסוקה המקצועי

ליאור ליוואק | 21-03-2007 10:39:00

קבוצת מעסיקים בולטים במשק שתפעל להגברת השתלבותם של אקדמאים ערבים במגוון תחומי תעסוקה נוסדה אמש בכנס חיפה לאחריות חברתית שנערך באוניברסיטת חיפה.

על פי נתוני משרד התמ"ת, שיעור האקדמאים הערבים בהיי-טק שואף לאפס והשכר הממוצע של אקדמאי ערבי נמוך בכשליש משכרו הממוצע של אקדמאי יהודי. כמו כן, שיעור המתייאשים ממציאת עבודה בקרב אקדמאים ערבים עומד על 23.6% לעומת 2.8% בלבד בקרב אקדמאים יהודים. על רקע נתונים אלו, הוקמה אמש בכנס חיפה לאחריות חברתית "קואליציית המעסיקים למען קידום השיוויון בתעסוקה לאקדמאיים ערביים" במטרה להגדיל את שיעור האקדמאים הערבים בתפקידים מקצועיים בתחומי המשק השונים.

לצד החברות דלתא, אינטל, IDB, מוטורולה, סלקום, גאון אחזקות בע"מ, בנק לאומי חברים בקואליצייה גם התאחדות המלונות, משרד ראש הממשלה ואוניברסיטת חיפה. הטקס שנערך בהשתתפות השר ראלב מג'אדללה, נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' אהרון בן-זאב ויו"ר קואליצית המעסיקים דב לאוטמן נחתמה אמנה שבה התחייבו נציגי כל ארגוני המעסיקים, יחד עם לשכת התאום הכלכלית, להגדיל באופן משמעותי את מספר האקדמאים הערבים המועסקים בתפקידים מקצועיים. בנוסף, תקים אוניברסיטת חיפה, בשיתוף לשכת התיאום של ארגוני המעסיקים, גוף שיקדם את השמת האקדמאים הערבים.

"הקואליציה היא תוצאה ישירה של שיתוף הפעולה התלת מגזרי בין המגזר העסקי, המגזר הציבורי והאקדמיה, ששמו להם למטרה לפעול, ולא רק לדבר, על קידום השיוויון ומתן הזדמנות שווה לאקדמאיים ערביים", אמרה ד"ר עירית קינן, יועצת נשיא אוניברסיטת חיפה לאחריות חברתית ויו"ר כנס חיפה לאחריות חברתית.

23.6% מהאקדמאים הערבים נואשים ממציאת עבודה
23.6% מהאקדמאים הערבים נואשים ממציאת עבודה
אוניברסיטת חיפה. כנס לאחריות חברתית
אוניברסיטת חיפה. כנס לאחריות חברתית
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד