יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר שני בחינוך סביבתי

סמינר הקיבוצים

תנאי קבלה
- תואר ראשון במדעי הטבע
- תעודת הוראה וניסיון בעבודה חינוכית
- ראיון קבלה
- במקרים ייחודיים תישקל מועמדותם של בעלי תואר ראשון שאינם מורים
כמה זמן לומדים
- שנתיים
מה מקבלים בסיום הלימודים
- תואר שני M.Ed עם/בלי תזה
פרטים על תואר שני בחינוך סביבתי
התכנית “חינוך סביבתי” עונה על הדרישה הקיימת היום לפיתוח גישה רחבה וכוללת להתמודדות עם בעיות יסוד בנושאי הסביבה. התכנית קושרת סוגיות סביבתיות עם נושאים מתוך דיסציפלינות במדעי החיים והטבע, מדעי האדמה, מדעי החברה וההתנהגות ומדעי החינוך. כל אלה - מתוך אוריינטציה חינוכית וחברתית ומתוך מגמה לתרום לבתי-הספר, לקהילה ולחברה.
 
* התכנית מושתתת על שלושה מרכיבים עיקריים: - מרכיב מדעי: בתכנית קורסים במגוון דיסציפלינות במדעי הטבע הקשורות לנושאי הסביבה, שירחיבו ויעמיקו ידע קודם ויוסיפו תחומי ידע חדשים. תחומי הדעת של התכנית הם אקולוגיה (תיאורטית ויישומית), ביולוגיה סביבתית (האדם, החי, הצומח, מיקרואורגניזמים ובריאות), מדעי כדור הארץ וכימיה (קרקע, מים ואטמוספירה). בכולם מודגש ההיבט הסביבתי.
- מרכיב חינוכי: התכנית מציעה קורסים העוסקים בהיבט הפילוסופי, האפיסטמולוגי והאתי של חינוך סביבתי, וכן בפרקטיקה של תכנון לימודים, הוראה ולמידה של נושאים סביבתיים, מתוך מגמה להקנות ידע, לטפח עמדות ולעורר מודעות לסוגיות סביבתיות.
- מרכיב חברתי-ציבורי: התכנית תטפח מודעות לנושאי הסביבה ומעורבות בהם. נכללים בה קורסים ייעודיים להיבט החברתי-הציבורי, כגון: פוליטיקה וסביבה, היבטים ציבוריים ומשפטיים של איכות הסביבה בישראל ופסיכולוגיה סביבתית
מידע נוסף
* קיימת תכנית עם תזה.

עוד מסלולי לימוד – סמינר הקיבוצים

שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
כתובת
דרך נמיר 149, תל אביב
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים