072-3300504

תואר ראשון באמנות ותעודת הוראה .B.Ed.F.A

המכללה האקדמית בית ברל

תנאי קבלה
- כל מועמד חייב בתעודת בגרות.
- תעודת בגרות איכותית בציון 85 לפחות ומקצוע מוגבר בהיקף של 5 יח"ל פוטרים ממבחן פסיכומטרי.
- מועמד ללא תעודת בגרות איכותית נדרש לפסיכומטרי (ציון התאמה 50% בגרות, 50% פסיכומטרי).
- כל מועמד יעבור ראיון קבלה הכולל הצגת תיק עבודות.
- על המועמד להביא טקסט קצר שכתב על התרשמותו מיצירת אמנות/סרט/ספר/מופע.
- מועמד שמתקבל על סמך תעודת סיום תיכון בשפה זרה (מהארץ או מחו"ל), יצטרך לעבור בחינת סיווג בעברית (יע"ל) לפני תחילת לימודיו. ציון מינימום נדרש לקבלה בבחינת יע"ל – 110 ומעלה. מועמד שיקבל ציון 109-80 יצטרך לעבור מכינה בעברית בסמסטר הראשון ללימודיו.
- מועמד בעל תעודת בגרות בערבית חייב להציג ציון של 80 ומעלה בבחינת בגרות בלשון עברית ברמה של 5 יח"ל (מבחן בעברית למגזר הלא יהודי).
- מועמד בעל תעודת בגרות מחו"ל חייב באישור שקילה מטעם משרד החינוך, וציון 540 לפחות במבחן פסיכומטרי.
מועמד בעל תעודת בגרות מחו"ל יידרש לעבור מכינה במקצועות עברית: תנ"ך, לשון עברית, ספרות עברית ותולדות עם ישראל.
- תכנית הכנה 30+ - התכנית מיועדת למועמדים בני 30 ומעלה ללא זכאות לתעודת בגרות בהתאם לנהלי המועצה להשכלה גבוהה. התכנית בהיקף של 6 ש"ש ומתקיימת טרם תחילת הלימודים.
כמה זמן לומדים
הלימודים נמשכים ארבע שנים.
בשנה א' הלימודים נפרסים על פני 4 ימים בשבוע, מוקדשים ללימודי יסוד בכל אחד מתחומי האמנות הנלמדים במדרשה: ציור ורישום, פיסול, מדיה דיגיטלית, צילום, וידאו ארט, קרמיקה, אמנות ואקולוגיה, שפת האמנות, כמו כן, מבואות בהיסטוריה ופילוסופיה של האמנות וחינוך לאמנות.
בשנים ב'-ג' הלימודים נפרסים על פני 4 - 5 ימים בשבוע, מתמקדים בלימודי אמנות מעשיים ולימודי אמנות עיוניים, הבנויים בעיקר על בחירתו של הסטודנט.
חצי יום בשבוע מוקדש להתנסות מעשית בבתי ספר.
בשנה ד' הלימודים מרוכזים ביום אחד ומתמקדים בהכנה לתערוכת הגמר.
תאור התעודה
מסלול הלימודים מזכה את בוגריו בתואר ראשון באמנות .B.Ed.F.A וכן בתעודת הוראה, ומכשיר את הבוגרים ללמד בכל שכבות הגיל, במסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות במערכת החינוך ולהשתלב בשדה האמנות, החברה והחינוך בארץ.
פרטים על תואר ראשון באמנות ותעודת הוראה .B.Ed.F.A
אמנות היא משחק. משחק ללא גבולות, המתנהל מזה דורות בכל רחבי העולם. משחק שחוקיו משתנים ללא הרף, חלקם נעלמים, חלקם מתהווים. משחק שכדי להשתתף בו נדרש ידע ייחודי לצד זמן והשקעה להפנמתו ויישומו. אם בוער בך הרצון לשחק - אנחנו מזמינים אותך למגרש המשחקים המאתגר והמתוחכם שלנו. מגרש שאיננו מעוניינים להגדיר אותו. מגרש שבו לכל כלל עשוי להתגלות יוצא מן הכלל שאותו אנחנו כאנשי אמנות בעצם מבקשים. אנחנו מזמינים אותך לשוטט, לחפש, להתמסר למסע שלא ברור מה סופו, מזמינים אותך להפתיע את עצמך, להפתיע אותנו, לצאת לדרך בלי לדעת מה סופה ואלו דברים חדשים יתגלו בה. שנתחיל לשחק?
 
המדרשה - הפקולטה לאמנויות של המכללה האקדמית בית ברל מציעה לבאים בשעריה הזדמנויות מסעירות וחוויה ייחודית של התפתחות, חקירה וגילוי מתמיד. הסטודנטים המצטרפים למדרשה הופכים לחלק ממסורת מפוארת של יוצרים שלמדו בה והשתלבו כדמויות מפתח בעולם האמנות והתרבות בארץ ובעולם. אנו מזמינים אתכם להצטרף אל המסורת הזו ואף לאתגר אותה, לערער עליה, להתריס כנגדה ולעצב ביחד איתנו לא רק את חווית הלימודים שלכם - אלא גם את תפיסת עולמכם האמנותית והתרבותית הייחודית. 
 
כדי לתת טעימה מהחוויה הייחודית, בחרנו לשתף אתכם בדבריו של דורון רבינא, בוגר המדרשה ומרצה בה, דקאן הפקולטה לשעבר, אמן ואוצר ראשי לשעבר של מוזיאון תל אביב:
”אני יכול רק להתקנא במפגש הצפוי לכם עם האנשים הייחודיים, המקוריים והמרשימים כל כך הנמנים עם סגל המרצים במדרשה. אלו הם אנשים שהרחיבו את דעתי, הסעירו את מחשבתי וממשיכים לעשות זאת גם היום, והם מחכים לכם, מתוך עניין והתרגשות רבה, בציפייה לדיאלוג דינמי ופורה".
 
הלימודים במדרשה מעוצבים על פי הצרכים הייחודיים של כל סטודנט בהתכווננות בלתי פוסקת לשאיפות המקצועיות והאמנותיות של כל אחד ואחת מכם. התכנית מתמקדת בלימודי אמנות הכוללים מגוון רחב ועשיר של תחומים ופעילויות אמנותיות: ציור, פיסול, צילום וידאו, מדיה, קרמיקה, אמנות ואקולוגיה, התנסות מעשית עשירה הכוללת סדנאות עבודה, סיורי אמנות ייחודיים, מפגשי אמן, תערוכות סטודנטים וביקורת עבודות, לילות לבנים של אמנות ועוד. כמו כן, התכנית משלבת לימודים עיוניים מרתקים: היסטוריה של האמנות, פילוסופיה, אוצרות, תיאוריה ופרשנות, חשיבה ביקורתית, פוליטיקת זהויות, אקטיביזם, מגדר ועוד. 
 
מקצועות שניתן לעבוד בהם בסיום התואר
הסטודנטים שלנו מקבלים את ההכשרה המקיפה והמקצועית ביותר ומשתלבים בקלות בקהילת האמנות והחינוך לאמנות בארץ. רבים מהבוגרים שלנו הפכו לאמנים ואמניות בולטים, ממלאים תפקידי ניהול במוסדות אמנות ותרבות ומשמשים כראשי מחלקות וחוגים לאמנות במוסדות אקדמיים ובמסגרות שונות במערכת החינוך.

עוד מסלולי לימוד – המכללה האקדמית בית ברל

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
כתובת
, כפר סבא
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד