072-3300504

תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית

המכללה האקדמית ספיר

תנאי קבלה
** תנאי הקבלה תקפים למועד הפרסום, המכללה שומרת לעצמה את הזכות לשנות את תנאי הקבלה מעת לעת על פי שיקול דעתה. מומלץ להתעדכן בפרסומים אודות תנאי הקבלה בסמוך למועד ההרשמה.

התכנית לתואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מיועדת לבעלי תואר בוגר, המעוניינים להשתלב בתום לימודיהם בתפקידי מפתח במגזר הציבורי ובמגזר השלישי.
תנאי הקבלה:

תואר הראשון במוסד מוכר להשכלה גבוהה בציון 'טוב' (80) ומעלה.
פטור מאנגלית אקדמית.
השתתפות בראיון קבלה.
עדיפות תינתן למועמדים שרכשו ניסיון מעשי במגזר הציבורי.
מועמדים המעוניינים להתקבל יגישו בקשה המלווה בקורות חיים ובהמלצה.
לצערנו, בשל מגבלת מקום לא נוכל לקבל את כל הנרשמים העומדים בתנאי הסף (תואר "בוגר" במדעי הרוח והחברה עם ציון "טוב" ומעלה) ויהיה עלינו לבחור מתוכם מספר מוגבל של סטודנטים וסטודנטיות.

ועדת הקבלה של התוכנית תתייחס בכובד ראש למידע שתספקו לנו בטופס ההרשמה (על השכלה, תעסוקה, ניסיון בניהול והתנדבות בקהילה ומכתבי ההמלצה שתצרפו), ותביא אותו בחשבון יחד עם ראיון הקבלה בו ישתתפו נרשמים העומדים בתנאי הסף. חשוב לכן להקפיד על מילוי הטופס ולספק כל מידע שיכול לעזור לנו בתהליך המיון.
כמה זמן לומדים
שנתיים , יום וחצי
מה מקבלים בסיום הלימודים
.M.A במנהל ומדיניות ציבורית
פרטים על תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית

תכנית לימודי תואר שני במנהל ובמדיניות ציבורית בספיר הינה תכנית ייחודית בישראל, הפועלת למעלה מעשר שנים והכשירה עד כה עשרות בוגרים הנושאים את התואר “מוסמך במנהל ובמדיניות ציבורית״. עם בוגרי התכנית נמנים מנהלים בכירים בולטים בשירות הציבורי בדרג הארצי ובדרגי הניהול של השלטון המקומי, ארגונים ציבוריים וגופי המגזר השלישי.

התכנית נועדה בראש ובראשונה לתרום לטיפוח מנהיגות ציבורית שתשכיל להתמודד בצורה מקצועית, אחראית ונועזת עם האתגרים שנכונו למדינת ישראל על מגזריה השונים.

הרעיון המרכזי בבסיס התכנית הוא לצייד את התלמידים ב׳ארגז כלים׳ הנשען על מחקר, הגות וכלי ניתוח שפותחו בראש ובראשונה במסגרות של חקר הפוליטיקה, חקר הכלכלה ובתורות ניהול מתקדמות. לצד אלה, אנחנו שמים דגש על מנהיגות והובלת שינויים יחד עם בירור של דילמות בתחום המוסר והאתיקה.
הלימודים נועדו:

 • להקנות את היכולת לנתח מדיניות (לפני מעשה(.
 • להעריך מדיניות (אחרי שזו יצאה לדרך).
 • להמליץ על דרכי פעולה שיתרמו ליצירת ערך לציבור.
 • להוביל תהליכי שינוי וחידוש.

התכנית חותרת לשילוב של להט עם משמעת, העזה ונכונות לפעול ולשגות, אופטימיות ביחס לאפשרות להגשים חלומות ולתרום לטוב הציבור, יחד עם כלי מחקר וניתוח, לימוד מעמיק של תהליכים חברתיים והבנה של הסביבה הפוליטית והארגונית בה מתרחשים תהליכי מדיניות.

 
 
מידע נוסף
* שכר לימודי אוניברסיטאי.
 
מקצועות שניתן לעבוד בהם בסיום התואר
התואר השני במנהל ובמדיניות ציבורית בספיר מכשיר את הדרך לקידום והשתלבות בעמדות ניהול בכירות במוסדות השירות הציבורי. עם בוגרי התכנית נמנים מנהלים בכירים בולטים בשירות הציבורי בדרג הארצי ובשדרות הניהול בשלטון המקומי.

עוד מסלולי לימוד – המכללה האקדמית ספיר

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
כתובת
, שדרות
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד