האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנדסאי תוכנה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי הנדסאי תוכנה

בעוד שלימודי מדעי המחשב נחשבים תיאורטיים ומתמקדים בלימוד המדעים המדויקים, לימודי הנדסאי תוכנה מכשירים אנשי מחשב לעיסוק בפאן הפרקטי של התחום: סטודנטים במסלול הנדסאים לומדים שפות תכנות ומוכשרים לעסוק בשפות הללו עם סיום הלימודים. כיום נהוג לכנות את לימודי ההנדסאים בתחום זה תחת שני שמות: הנדסאי תוכנה וכן הנדסאי מחשבים. הנדסאי תוכנה והנדסאי מחשבים מוגדרים בעולם התעסוקה כעובדים האחראיים על כתיבת תוכנות באמצעות שפות התכנות אותן למד במהלך הלימודים, וכן דרך שימוש ביישומי מחשב בהם הוא שולט. ברוב העסקים בישראל ניתן למצוא מתכנתים המתמחים בשפת תכנות מסוימת.
 
הנדסאי מחשבים והנדסאי תוכנה - אפשרויות לימוד:
במסגרת הלימודים, הנמשכים בדרך כלל כשנתיים, מקבלים הסטודנטים תוכנית לימודים מקיפה בתחום התכנות והמחשב המכילה לימוד שפות תכנות כגון אסמבלר, C++, ג'אווה ועוד. כמו כן מקבלים הסטודנטים כלים וידע מעשי בכל הקשור למערכות הפעלה, ניתוח מערכות וסימולציות, רשתות תקשורת וכדומה. כמו כן, הנדסאי תוכנה נדרש ללמוד תחומים המשיקים לתכנות כגון מתמטיקה ואלגברה, אלגברה ליניארית וסטטיסטיקה. עבור הקבלה ללימודים בין היתר צריך הסטודנט לעבור בהצלחה את בחינות הבגרות בשלוש יחידות מתמטיקה, שלוש יחידות אנגלית ו-2 יחידות לימוד בהבעה בעברית. במידה ולסטודנט אין את תנאי הקבלה הדרושים, בחלק מהמוסדות ניתן למצוא מכינות המכשירות את הסטודנטים למעבר בחינות הבגרות בהצלחה. הנדסאי תוכנה וכן הנדסאי מחשבים רבים מעוסקים בתעשיית ההייטק בישראל, בה קיימת דרישה גוברת מאנשי תכנות ומחשבים לעבור השלמה לתואר מהנדס תוכנה - במקרים רבים החברה מממנת את לימודי ההשלמה עבור העובד.
 
אפשרויות תעסוקה: לימודי הנדסאי מחשבים מוכיחים שאין כיום צורך ללמוד תואר מלא במדעי המחשב על מנת לעבוד בשוק המחשבים עם סיום הלימודים. אנשי תוכנה נחשבים לאחת המשרות המבוקשות ביותר ע"י מעסיקים, כך שלימוד הפאן הפרקטי רק מחזק את היכולת של הבוגר להשתלב בתעשייה. עם סיום הלימודים, הנדסאי תוכנה וכן הנדסאי מחשבים יוכלו לעבור השלמה לתואר מהנדס תכונה. לאחר שהבוגר סיים את לימודי הנדסאים ניתנת תעודה מטעם מה"ט והמוסד האקדמי המאפשרת תעסוקה במגוון משרות בתחום המחשבים והתוכנה בשוק ההייטק, חברות אינטרנט וסלולר, ועוד. בין היתר יכול הבוגר להשתלב במשרות פיתוח תוכנות ובקרת איכות, ניתוח מערכות ובעצם בכל חברה בה קיימות יחידות מחשוב יהיה צורך באיש מחשבים מיומן. השכר הממוצע במשק של הנדסאי תוכנה או הנדסאי מחשבים נחשב לגבוה באופי יחסי.
 
אז כמה תרוויחו בתור הנדסאי תוכנה מתחילים?
השכר הממוצע להנדסאי תכונה מתחיל הינו: 8,035 ש''ח  (0-1 שנות נסיון) אך כבר מהשנה השנייה השכר הממוצע קופץ ל 10,300 ש''ח ויכול להגיע גם עד 12,500 ש''ח 

הנדסאים בהנדסאי תוכנה ומחשבים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי