072-3300504

מכינה 30+

פעמים רבות בני 30+ שאין בידם תעודת בגרות מלאה מוותרים על לימודי תואר. בדיוק בשביל זה, מוסדות לימוד רבים מציעים מכינה לבני 30+. מכינה זו משמשת אלטרנטיבה ייחודית למי שלמרות שסיים 12 שנות לימוד, מוצא את עצמו ללא תעודת בגרות. מתוך הכרה בדרכים המגוונות שאנשים עוברים בחיים, מכינה 30+ מגשרת על פערים חינוכיים ומספקת בסיס מקיף לאלו השואפים ללמוד לתואר ראשון.

 

למי מתאימה המכינה?

מכינה 30+ נועדה אנשים בני 30 ומעלה שאין להם תעודת בגרות. מכינה זו נועדה להתאים לאלו שאולי נכנסו לשוק העבודה מוקדם או הקימו משפחות לפני שהגשימו את שאיפותיהם האקדמיות. היא מעניקה להם הזדמנות ללימודים אקדמיים מתוך הכרה בכך שללמידה אין מגבלות גיל.

מהם תנאי הקבלה?

כדי להתקבל למכינה 30+ צריך להיות מעל גיל 30, בעל 12 שנות לימוד אך ללא תעודת בגרות. בנוסף, סטודנטים פוטנציאליים עוברים בדרך כלל ראיון אישי, שבו הם יכולים לספר על עצמם, על המניעים והשאיפות שלהם. ראיון זה משמש הזדמנות למועמדים להראות את מוכנותם לאתגרים האקדמיים העומדים בפניהם.

 

מהו משך המכינה?

מכינה 30+ אורכת בדרך כלל מספר חודשים, אורכה משתנה בין מוסדות הלימוד השונים. מכיוון שהמכינה נועדה לקהל יעד שהוא פעמים רבות בעל משפחה וקריירה, לוחות הזמנים הם גמישים ומתחשבים. ישנם מוסדות לימוד שמקיימים את הלימודים בבקרים ומוסדות שמקיימים אותם בערבים, כך שכל אחד יכול לבחור את הזמן שמתאים ונוח לו. הלימודים ברוב המוסדות מתקיימים פעם או פעמיים בשבוע, אך ישנם מוסדות שמציעים מסלול לימוד מרוכז שאורכו קצר יותר.

 

תכני הלימוד

הקורסים במכינה מכסים נושאים בסיסיים החשובים להצלחה אקדמית, כולל אנגלית בסיסית, אנגלית אקדמית, הבעה, מתמטיקה ומבוא לסטטיסטיקה. בנוסף נלמדים גם נושאים כמו מדע וטכנולוגיה, אזרחות והיסטוריה של עם ישראל ומדינת ישראל.

 

היכן ניתן ללמוד מכינה 30+?

מכינה לגילאי 30+ קיימת במגוון מוסדות אקדמיים ובניהם: אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת אריאל, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית ספיר, המרכז האקדמי פרס, המכללה האקדמית בית ברל, מכללת תל-חי, המרכז האקדמי רופין, המכללה האקדמית רמת-גן, המכללה האקדמית נתניה, המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן, המכללה האקדמית אשקלון, המכללה האקדמית צפת, המכללה האקדמית אחוה, מכללה האקדמית גליל מערב והמכללה האקדמית כנרת.

 

האפשרויות שעומדות בפני בוגרי המכינה

השלמת מכינת מכינה 30+ פותחת בפני הבוגרים שלל דלתות. חמושים בבסיס אקדמי חדש ובמערך מיומנויות מגוון, הבוגרים נמצאים בעמדה טובה להמשך מסלולים חינוכיים ומקצועיים שונים.

קבלה למסלולי תואר ראשון: המטרה העיקרית של המכינה היא להכין את התלמידים ללימודי תואר ראשון. בוגרים יכולים לעבור בצורה חלקה ללימודי תחום הלימוד שבחרו, חמושים בידע ובכישורים הדרושים.

קידום הקריירה: מכינה 30+ לא רק מכשירה אנשים לעיסוקים אקדמיים אלא גם משפרת את יכולת התעסוקה שלהם. בוגרים יכולים למנף את הכישורים החדשים שלהם כדי לחפש הזדמנויות קריירה ולחקור אופקים מקצועיים חדשים.

התפתחות אישית: מעבר להישגים לימודיים ומקצועיים, המכינה מטפחת צמיחה אישית. הבוגרים יוצאים עם תחושה מוגברת של ביטחון עצמי, חוסן וכושר הסתגלות, תכונות חיוניות להצלחה בהיבטים שונים של החיים.

מכינת 30+ נותנת מענה לבעיה נפוצה העומדת בפני אנשים בני 30 ומעלה שאין בידם תעודת בגרות מלאה, ולעתים קרובות זה מוביל אותם לוותר על לימודי תואר. על ידי מתן מענה לצרכים הייחודיים של הלומדים הבוגרים, מכינות אלו מגשרות על פערים חינוכיים ועוזרות לאנשים להגשים את החלומות שלהם.

מעניין אותך מכינה 30+?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך מכינות, בגרות ופסיכומטרי במכינה 30 בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד מכינה 30 לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד