האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

להיות מהנדס בניין

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלהיות מהנדס בניין
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
אם תחום הבנייה והתכנון מסקרן אתכם ואתם רוצים לקחת חלק בהקמת בניינים ובתים וגם להרוויח יפה אז לימודי הנדסת בניין הוא בדיוק המקצוע שאליו אתם צריכים לכוון. מדובר באחד מהמקצועות החשובים ביותר בענף הבנייה ועל מנת שתוכלו להפוך למהנדסי בניין יהיה אליכם לסיים בהצלחה לימודי הנדסת בניין. לימודים אלה אורכים 4 שנים כאשר בין נושאי הלימוד הנלמדים נוכל למצוא: פיזיקה, מתמטיקה, הנדסת חומרים, רעידות אדמה ומיגון מבנים, מיכון וציוד בנייה, קונסטרוקציה, גיאומכניקה, דינמיקת מבנים, אירועים חריגים, שרטוט, תכנון וביצוע ועוד נושאים רבים ומגוונים. ישנם מוסדות לימוד אשר יאפשרו לכם לבחור תחום התמחות כמו: הנדסת מבנים, מנהור ובנייה תת-קרקעית, הנדסת תחבורה, הנדסה ימית או הנדסת מבנים לרעידות אדמה.
 

האחריות של מהנדס בניין

מהנדס בניין זהו תפקיד חשוב עם אחריות רבה ואף מדובר בבעל האחריות העליונה בכל פרויקט בנייה. כאשר האחריות העיקרית והחשובה ביותר היא לשמור שהמבנה יהיה בטיחותי ב100 אחוז ושלא יקרו וחלילה אסונות כאלה ואחרים. בין היתר תפקידו של מהנדס בניין, הינו להיות אחראי גם על ניהול התקציב, עליו לבחור את חומרי הבנייה בהתאם למגוון שיקולים. מהנדס הבניין רוכש במהלך לימודי הנדסת בניין את כל הידע הנחוץ לו כדי לוודא שהבניינים נבנים בצורה הכי נכונה, חכמה ובטיחותית שישי ונעשים שימושים בחומרים המתאימים. המהנדס היא הדמות המרכזית אשר נמצאת בכל שלבי התכנון והבנייה. המהנדס עובר על תוכניות הבנייה והוא זה שמאשר אותן עוד בטרם מתחילה העבודה בשטח. הוא זה שיבדוק שהעבודות מתבצעות לפי התוכנית ואף בסיום הוא זה שיעשה בדיקות אחרונות לפני מתן טופס 4.
 
 
מיהו מהנדס בניין קונסטרוקטור?
 
כאשר אנו מדברים על מהנדס בניין קונסטרוקטור מדובר בעצם במהנדס עם הסמכה מיוחדת לפיקוח על בניית יסודות, שלד וקונסטרוקציה של המבנה. תפקידו של הקונסטרוקטור לאשר כל פעולה שמתוכננת או מבוצעת. פעולות כגון: בניית שלד, בניית יסודות, יציקת יסודות ועוד. כך למשל תכנית בנייה אשר בוצעה ע"י אדריכל לא תוכל לצאת לדרך מבלי לעבור קודם בידיו של מהנסד בניין קונסטרוקטור, עליו לעבר על התכנית ולאשר אותה. בעבר מהנדס הבניין היה צריך להיות הרבה בשטח אך בעידן של היום ועם התפתחות הטכנולוגיה ישנם מערכות אשר מאפשרות פיקוח מרחוק על תהליכי הבנייה. הקונסטרוקטור גם אחראי על תוספות בנייה והאחריות שלו לבחון ולבדוק שהתוספת החדשה לא תכביד על המבנה הקיים וכמובן שתבנה בצורה בטיחותית ולפי הנהלים.
 
 
מה ההבדך בין הנדסאי בניין למהנדס בניין?
 
כאשר נרצה להסביר את ההבדל בין שני המקצועות נבין כי ישנו הבדל אחד משמעותי והוא סמכויות. הסמכויות אשר ניתנות להנדסאי בניין קטנות יותר מזה של המהנדס. ההנדסאי יכול לאשר תהליכי בנייה עד לגודל מסוים ולאחר מכן ידרש אישור של המהנדס.
 

על העבודה והשכר

העבודה של מהנדס בניין היא אינה עבודה פשוטה ולפעמים כרוכה בעבודה סביב השעון וללא הרבה מנוחה ושינה. למרות שמדובר בעבודה לא קלה התגמול עבור העבודה הוא נאה מאוד ועל כל בוגר בתחום ישנם מספר הצעות עבודה, שכן מדובר באחד מהמקצועות המבוקשים ביותר. זאת בשל ריבוי הפרויקטים ובעיית המגורים בערים המרכזיות בארץ. שכר של בוגר לימודי הנדסת בניין יכול להתחיל מ12 אלף ₪ בחודש, כאשר הסכום יכול להשתנות בהתאם לפרויקט שנעשה ולרמת הוותק והניסיון שיש למהנדס הבניין. לאחר שתעבדו בתחום ותצברו לפחות חמש שנות ניסיון השכר צפוי לעלות ולהגיע ל-15,000-20,000 ש"ח בחודש.
 

לימודי תואר ראשון בהנדסת בניין, הנדסה אזרחית בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים