האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

האם כדאי ללמוד ראיית חשבון

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהאם כדאי ללמוד ראיית חשבון
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי
 
הרבה אנשים לא יודעים בדיוק מה זה ראיית חשבון. מקצוע ראיית החשבון זהו מקצוע אשר מתעסק בתחומי הכלכלה, מנהל עסקים, משפטים, סטטיסטיקה ומתמטיקה- משכלל אותם ונותן להם צד פרקטי ומעשי אשר חיוני לעסק לצורך תפקודו השוטף.
 

מה זה ראיית חשבון?
כל חברה צריכה להציג את פעילותה באמצעות דוחות כספיים. באותם הדוחות מציג רואה החשבון את הפעילות העסקית של הארגון במהלך 2 תקופות. דוחות אלה נותנים אינדיקציה לגב מצבה הכלכלי של החברה, האם היא רווחית, האם יש לה אפשרות להתפתח וכמה כסף יש לה. את כל הנתונים האלה ואף יותר עושה מי שהולך ללמוד ראיית חשבון.
 
 
 
האם כדאי ללמוד חשבונאות
האם כדאי ללמוד חשבונאות? (תמונה: shutterstock)
 
 
 
 
למי מתאים ללמוד ראיית חשבון?
לא לכל אחד מתאים ללמוד ראיית חשבון, מי שרוצה להצליח בתחום ראיית החשבון חייב להיות מצוין, לאהוב את התחום ולהיות מוכן לעבור דרך לא פשוטה בכלל כדי  להפוך לרואה חשבון. רוב האנשים שהולכים ללמוד ראיית חשבון הם אנשים ריאליים שאוהבים לעבוד עם מספרים ומתחברים לעולם העסקי. הדרך להיות רואה חשבון היא לא פשוט אך היא משתלמת לטווח הרחוק.


אפשרויות התעסוקה למי שהלך ללמוד ראיית חשבון
ראיית חשבון זהו למקצוע המשלב מספר רב של תחומים הקשורים בכלכלה ומנהל העסקים, ומי שמסיים ללמוד ראיית חשבון ניצבות בפניו אפשרויות תעסוקה רבות וביקוש רב בשוק העבודה. עם סיום לימודי ראיית חשבון הבוגרים יוכלו להשתלב בבנקים, בחברות לראיית חשבון הגדולות והקטנות, במשרדים ממשלתיים, מפעלים ואפילו לפתוח משרד רואי חשבון פרטי ולהיות פרילנסר. 
 
 
 
תנאי קבלה
תנאי הקבלה ללימוד חשבונאות תלויים מאוד בתכנית הלימודים המבוקשת על ידי המועמדים. זאת אומרת, שכדי להתקבל ללימוד חשבונאות צריך להגיש בקשה לשתי מחלקות: מחלקת החשבונאות ומחלקה נוספת לפי המקצוע הנלמד (משפטים, כלכלה, מנהל עסקים ועוד) ועל מנת להתחיל בלימודים חובה להתקבל לשתי המחלקות. בדרך כלל תנאי הקבלה דורשים ממוצע בגרות מעל 85 עם ארבע יחידות במתמטיקה לפחות בנוסף לציון פסיכומטרי. לכל מוסד יש את תנאי הקבלה הספציפיים שלו.
 

לימודי תואר ראשון בראיית חשבון וחשבונאות בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים