האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי תרפיה במוזיקה - כל המידע

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי תרפיה במוזיקה - כל המידע
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי
 
תרפיה במוסיקה היא שיטה מוכרת מתחום הפסיכותרפיה שבה נעשה שימוש במוסיקה חיה, בכלי נגינה וביצירת מוסיקה כאמצעי טיפולי רשמי מתחום ההבעה והיצירה. תרפיה במוסיקה משלבת בתוכה שימוש רחב של תיאוריות מסורתיות של פסיכותרפיה ותיאוריות מעולם המוסיקה והנגינה. בתוך עולם התרפיה במוזיקה ישנם ארבע זרמים עיקריים מתחום התרפיה במוסיקה: התנהגותי - ביהביוריסטי, פסיכואנליטי, הומניסטי - אקסיסטנציאליסטי וטרנספרסונאלי.
 
 
האם כדאי ללמוד תרפיה במוסיקה?
מחקרים מראים שלטיפול באמצעות מוסיקה יש השפעה רבה בהפחתת כאב פיזי ונפשי, למוסיקה יש את היכולת לשכך כאבי ראש, כאבי שיניים, כאבי גב ובטן ועוד ועוד. מוסיקה משפיעה באופן ישיר על הקשר הפסיכו נוירולוגי ובכך טמונה יהיכולת שלה להשפיע על הפחתת תחושת הכאב של המטופלים. מעבר לכך לתרפיה במוסיקה יש יכולת מעשית להשפיע בעבודה עם מטופלים שנמצאים בתהליך שיקומי, המוסיקה מספקת להם אפיק לביטוי רגשות, להרגיע אותם ולשמש להם כגורם מדרבן ומעורר.
 
 
מה לומדים?
נושאי הלימוד בקורס תרפיה במוזיקה משתנים מן הסתם ממוסד למוסד אבל ברוב מוסדות הלימוד המציעים קורסים בתחום לימודי תרפיה במוזיקה נוגעים בנושאי הלימוד העיקריים הבאים: מבוא לתרפיה במוזיקה, מיומנויות יסוד במוזיקה ובתרפיה, קבוצת טיפול ומיקוד במוזיקה, אלתור מוזיקלי, תיאוריות ושיטות בתרפיה במוזיקה, אבחון ודרכי עבודה מעשיים בתרפיה במוזיקה, מבוא לטיפול בתנועה, יסודות התנועה, פסיכופתולוגיה, פסיכופתולוגיה התפתחותית, התפתחות העצמי הגופני, טיפול בתנועה לילדים ונוער, תיאוריות באישיות, פסיכותרפיה ודינאמיקה של קבוצה, פרקטיקום- עבודה מעשית בהדרכה אישית ובהדרכה קבוצתית.
 
 
כמה זמן לומדים?
משך הלימודים בקורסי תרפיה במוזיקה משתנים ממוסד למוסד אבל ברוב מוסדות הלימוד שמציעים לימודי תרפיה במוזיקה הלימודים נמשכים כשלוש שנים. בוגרי קורס טיפול/תרפיה במוזיקה מקבלים תעודת מטפל מוסמך במוזיקה - התעודה מוכרת על ידי משרד הבריאות.
 
 
איפה עובדים?
בתום הלימודים ועם עמידה בכל דרישות הקורס בהצלחה יוכלו הבוגרים להשתלב בתחום הטיפול במוסיקה במסגרת קופות החולים הציבוריות השונות כמו: מכבי, כללית, לאומית וכו'. בצורה כזו יוכלו בוגרי הקורס לרכוש את הכלים והמיומנויות שדרושים להם כדי לעסוק ולטפל במוסיקה וכמו"כ להיחשף לקשת רחבה של אנשים שונים שזקוקים לטיפול. החשיפה למצבים שונים תשפר משמעותית את יכולת הטיפול שלהם ובכך יוכלו לעזור בצורה אפקטיבית ומעשית לאנשים שחווים קושי או בעיות נפשיות כאלה ואחרות.
 
 
כמה מרוויחים?
מטפל מתחיל וחסר נסיון יכול לגבות בהתחלה שכר ממוצע של כ-150-200 ש"ח לשעת טיפול. אחרי שיצבור רקורד ויעבוד בפועל כמה שנים ניתן יהיה לדרוש סכומים משמעותיים יותר שינועו בין 300- ש"ח לשעת טיפול. מטפלים מצליחים ומוכרים שיצברו נסיון וקהל לקוחות יכולים לדרוש סכומים גבוהים יותר שיעמדו על ממוצע של 400-450 ש"ח לשעה של טיפול
 
 
 
 

קורסים ולימודי תעודה בריפוי וטיפול באמנות בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים