האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

סטאז' בראיית חשבון

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בסטאז' בראיית חשבון
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
סוגי ההתמחות השונים, מחלקות עיקריות

יש כיום כמה סוגים שונים של סטאז' בראיית חשבון שאולי השם שלהם ישתנה בין מקום למקום אך אין הבדל ביניהם ואופי ההתמחות הוא זהה. סטאז' בראיית חשבון במחלקת ביקורת היא למעשה עבודה בתוך הארגון, למחלקת ביקורת מגיעים רוב רואי החשבון שמשתלבים במשרדים הגדולים. תפקיד מחלקת ביקורת היא לבצע סקירה פיננסית ולערוך ביקורות בספרי החשבונות על המשרד. סטאז' במחלקה נוספת ניתן לעשות במחלקה המקצועית, המחלקת המקצועית אחראית על נהלי העבודה, מתן חוות דעת מקצועית, בחינת עבודת הביקורת, סיוע למחלקות השונות, הדרכת העובדים ועוד.
 
 
מחלקות נוספות
ישנם מספר עוד כמה מחלקות נוספות שניתן להשתלב במהלך הסטאז' של ראיית חשבון. מחלקות אלה פחות מרכזיות אך הן מאד מעניינות: המחלקה הכלכלית היא מחלקה שייעודה הוא הערכת שווי כלכלי לחברות או לפרויקטים שונים, בנוסף המחלקה אחראית על מיזוג חברות, רכישת חברות וכיו"ב. בדרך כלל התמחות במחלקה זו אורכץ מעל שנתיים בשל המורכבות הרבה של התחום. מחלקה נוספת היא מחלקת המיסים, תחום זה הוא תחום רחב מאד, מחלקת המיסים אחראית על התחום לייעץ ולתכנן מס לחברות, להכין דוחות תיאום מס, ייצוג המשרד אל מול הרשויות ועוד. ישנן עוד מחלקות רבות בהן ניתן להשתלב אך הן פחות גדולות ומרכזיות.
 
 
היכן להתמחות ?
את תקופת הסטאז' בראיית חשבון אפשר לעשות בכמה מקומות. רוב הנאשים עוברים את הסטאז' במשרד רואי חשבון, התמחות זו היא הנפוצה ביותר והיא אורכת כשנתיים. יש אפשרות לעשות סטאז' גם במוסד ציבורי או מפעל עסקי. העיסוק בחברה לרוב יכלול חשבות, סיוע בהכנת הדוחות הכספיים של הפירמה, ביקורת פנימית ועוד. ניתן גם לעשות סטאז' בראיית חשבון במשרד האוצר או ברשות המיסים. חשוב לזכור שהתמחות במשרד האוצר או ברשות המיסים מחייבת עמידה במכרזים שונים.
 

לימודי תואר ראשון בראיית חשבון וחשבונאות בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים