האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני בעבודה סוציאלית קלינית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית

תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית
 
המון אנשים שבוחרים להמשיך לתואר שני בעבודה סוציאלית הולכים על מסלול הלימודים של תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית. אל המסלול הזה יכולים להירשם עובדים סוציאליים שיש להם לפחות שנתיים ניסיון בעבודה סוציאלית טיפולית, ממוצע ציונים מעל 85 בתואר ראשון בעבודה סוציאלית והמלצות ממרצים ובעלי מקצוע.
 
לבוגרי התואר יהיה יתרון רב בכלים והאפשרויות העומדות בפניהם להשתלבות עתידית במגוון רחב של תפקידים שונים, הן בסקטור הפרטי והן בסקטור הציבורי. בוגרי התואר יוכלו לעבוד בארגונים וחברות שונות, במשרדי הרווחה, במשרד הבריאות, מוסדות השלטון המקומי, חברות פרטיות וכו'. בנוסף, הידע התיאורטי והמיומנות המעשית שירכשו במהלך התואר יאפשרו להם לקבל הכרה רשמית מטעם האגודה הישראלית לטיפול משפחתי, והגשת מועמדות לתפקידים בכירים בתחום.

אפשרות נוספת שתעמוד בפני בוגרי התואר, היא כמובן להמשיך ללימודים מתקדמים לקראת תואר שלישי בעבודה סוציאלית או בתחומים חופפים במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובעולם.


 תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית- בין נושאי הלימוד

תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית מכשיר את הסטודנטים להתמחות בתחום הקליני-הטיפולי במקצוע העבודה הסוציאלית. נושאי הלימוד אשר נלמדים במסגרת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית הם רבים ומגוונים.
 
בין הנושאים הנלמדים: 
 
- טיפול בעברייני מין
- טכניקות  שונות לדיבוב של מטופלים
- תיאוריות להבנת התא המשפחתי
- ילדים ונוער תחת אלימות
- טיפול זוגי
- טיפול בהתמכרויות
- טיפול בהפרעות אכילה
- הורות ומשפחה במצב של עוני
- מדיניות בקהילה
- קרימינולוגיה
- טיפול בנפגעי עבירות מיניות
- בריאות הנפש באוכלוסיות מבוגרות
 
- ועוד 
 
 
למה ללמוד תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית
 
תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית מספק את כל הכלים לעבוד בתחום הקליני ולהתמקצע בו. מי שהולך ללמוד מקצוע זה מכוון את עצמו לעבודה לא פשוטה בכלל והמקרים השונים בו הוא ייתקל יצריכו ממנו חוסן נפשי ויכולת להתמודד עם סיפורים ומקרים מאד לא קלים. מצד שני תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית מרחיב את תחום האחריות וכמובן טומן סיפוק רב בעבודה.
 
תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית - כמה מרוויחים?
 
עובדים סוציאליים באשר הם מהווים רשת ביטחון ותמיכה לקהל שנקלע לקשיים נפשיים בריאותיים ומנטלים  ועל פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, צפויות להיפתח לא מעט משרות במגוון תחומים לעובדים ולעובדות הסוציאליים בתחום, ובעיקר בתחומים העוסקים בטיפול באוכלוסיות מבוגרות - נושא שהולך וצובר מודעות ומביא איתו משרות חדשות .

גם בלשכות ממשלתיות, בפנימיות נוער ובמכונים שונים בתחום תמיד קיימת דרישה לעובדים סוציאליים כיוון שלמרבה הצער, כל זמן שהעולם קיים תמיד יימצאו בציבור נפגעי נפש, ילדים, קשישים ומשפחות שנזקקים לעזרה.

עובד סוציאלי מתחיל ירוויח בשנה - שנתיים הראשונות שכר שיעמוד על כ - 7,500 ש"ח חודשי. לאחר חמש שנות נסיון צפוי השכר לעלות ל - 8,000-9,000 ש"ח חודשי. יש המון משתנים כמו למשל - עובד סוציאלי שיעבוד במחלקה סגורה יכול להרוויח כבר מהשנה הראשונה שכר שיעמוד על 8,000 ש"ח חודשי. כמו"כ בעלי תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית יכולים לטפל באופן פרטי בקליניקה משלהם ולהרוויח בין 250 ש"ח ל300 ש"ח לשעת טיפול בקליניקה פרטית ו60 ש"ח לשעה כשכירים בחברה פרטית או ציבורית.  

 

 

 
 

לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי