האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

קורס תפירה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס תפירה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
לימודי תפירה
 
אחת לכמה זמן עושה רושם שתחביב אחד בולט מעל כולם, בימים אלה נראה כי לימוד תפירה הוא אחד התחביבים היותר מבוקשים, לימוד תפירה יכול לשמש כתחביב, כמקצוע וגם כתחביב שיכול להכניס מעט כסף מעבודות קטנות, תפירה הוא תת תחום בעולם האופנה, באמצעות פעולת התפירה אנו יכולים להוציא לפועל את העיצוב המוטבע על גבי הדף, לימוד תפירה ניתן למצוא בכמה וכמה מסגרות לימוד, כמובן ניתן למצוא קורסים מקצועיים ללימודי תפירה, כמו כן תוכלו ללמוד תפירה מהבית באמצעות סרטוני הדרכה וקריאת ספרים, מי שרוצה אווירת לימודים קצת יותר משפחתית יכול להירשם לחוגי בית של לימוד תפירה.
 
לימוד תפירה דורש השקעה כספית התחלתית לקניית מכונת תפירה ואביזרים נוספים בכדי להוציא לפועל את הרעיונות שלכם, מומלץ מאוד לעשות סקר שוק לפני שקונים מכונת תפירה מכיוון שקיימים הרבה מאוד מכונות תפירה, לא כולם מתאימים לצרכים שלכם, חלקם חלשות וחלקם חזקות ייתר על המידה, אחרי שנסגרתם על דגם מכונת תפירה כדאי מאוד לברר מחירים בכמה חנויות, כאשר גם קניית מכונה ביד 2 היא אופציה לא רעה בכלל.
 
מי שבחר בלימוד תפירה בדרך הקלה ביותר, קורס תפירה, יוכל לקבל את כל הנושאים הרלוונטיים לתחום, בין הייתר: מושגים בסיסיים בתפירה, גזרות, בדים, ובנוסף יוכל להתנסות לראשונה בתפירת בגדים במסגרת תיק העבודות. קורסים אלה לא נערכים הרבה זמן, בין 10-15 מפגשים, לרוב בקבוצות קטנות.
 
 
קורס תפירה מתקדם - מה לומדים?
 
קורס תפירה מקנה את היסודות להכנת גזרות לבגדים, כלי העבודה הנדרשים לתפירה, מידות, שרטוט, תפרים שונים, מכונות תפירה שונות, טקסטיל - בדים וכ"ו, גימורים, תיקוני בגדים וכ"ו, קורס תפירה משלב מידע תיאורטי לצד מידע מעשי רב, התלמידים בקורס תפירה לומדים בצורה מעשית מההתחלה לתפור ולעשות שימוש בכלים שהקורס נותן להם, לרוב קורסי תפירה אינם מתקיימים מספר מפגשים רב אלא משהו כמו 3 חודשים, בין 10-15 מפגשים.
 
קורס תפירה מחולק לפי רמות תפירה וגילאים, ניתן לקחת קורס תפירה למתחילים, קורס תפירה מעשית, קורס תפירה למתקדמים, ניתן לקחת קורס תפירה במסגרת קורס תדמיתנות של משרד התמ"ת, הקורס הזה נמשך כשנה ומחירו כ-1,000 שקל בלבד.
 
 בין נושאי הלימוד:
 
במסגרת קורסי תפירה נלמדים נושאים רבים ומעניינים כגון:
 
- היכרות עם מושגי היסוד וכלי עבודתו של התופר
- עקרונות מידות הבד וחישובן
- סגנונות לבוש, חצאיות, חולצות בטן, מחשופים, ז'קטים שונים
- אסטרטגיות תפירה
- שרטוט סקיצות
- גזרות, סריגה
- שימוש ותפעול של מכונות תפירה
- תפירות כיסי בד, תפירות קפלים
- הרכבה והכנסה של צווארונים ושרוולים
- תפירת שמלות לכלות
- טכניקות מתקדמות בתפירה ועוד 
 
 
כמה מרוויחים?
 
בעבר הלא רחוק תחום התפירה נחשב לתחום רווי והמשכורות הממוצעות עמדו על שכר מינימום ולפעמים מעט יותר - תלוי בנסיון ובפרמטרים משתנים כמו האם מדובר בתפירת בגדים או שמלות כלה וכו'.
כיום, לאור השינויים במשק ולאור התרחבות כל התחום הטכנולוגי/הייטק וכו', ישנו מחסור חמור בעובדי ייצור "מסורתיים" ולכן המשכורות עלו בהתאם לביקוש.
תופר/ת מתחילה תוכל להרוויח שכר של 7,000-7,500 ש"ח חודשי ואחרי חמש שנות נסיון השכר צפוי לעלות ל-9,500 ש"ח חודשי - גם כאן זה משתנה בהתאם לתחום התפירה ובתפירת וילונות למשל השכר יכול להיות גבוה יותר. 
 
 

קורסים ולימודי תעודה בעיצוב אופנה ותדמיתנות בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים