072-3300504

ניהול - מקצוע ששווה כסף

המקצועות הקשורים בשוק הפיננסי הם בין המקצועות הוותיקים ביותר שיש. עדויות לרישום מסודר של פעילות כלכלית קיימות כבר בתקופת המקרא ובמצרים העתיקה. בתקופת האימפריה הרומית השתכללה השיטה והפכה למערכת בנקאית מפותחת, הכוללת אפילו דיווחי מס. מאז עברו מים בירקון, ומספר שינויים חלו בשוק הפיננסים. השוק מתפתח ללא הרף, וגם אם נשווה את שוק הפיננסים של היום לעומת זה של לפני 10 שנים, ניווכח בהבדלים עצומים. ההבדל העיקרי הוא שבתקופה המודרנית התרחבו תחומי הפעילות של בעלי המקצועות השונים ומגוון השירותים שהם מספקים ללקוחותיהם גדל. כל אלה תרמו לדרישה הגוברת והולכת לכוח אדם בעל יכולת אנליטית. כבר אין המדובר בעוד עבודה מן השורה אלא בהכשרה לתפקידי ניהול ותפקידי מפתח שאף עשויים להשפיע על המשק הישראלי. הדרישה אינה רלוונטית רק לשוק העסקי כי אם גם ללקוחות הפרטיים ולמשרדי רואי החשבון המעונינים כל אחד ביתרון עסקי על פני המתחרים.
שוק תחרותי ומזמין
תחרות זו מבטיחה ביקוש רב לעובדים ותחומי תעסוקה מגוונים. כך, למשל, כולל תחום הפיננסים זה לצד זה את מסלולי לימודי ראיית חשבון וחשבות שכר, כמו גם אקטואריה וביטוח, ייעוץ מס וכלכלנות. לכל אחד מהתחומים הללו יש ביקוש הולך וגובר בשוק העבודה, שהרי כל חברה זקוקה לרואה חשבון, כל חברת ביטוח זקוקה לשמאים, כל בנק זקוק לפקידים ולמנהלים, וכן הלאה. כיוון שהחברות העוסקות בפיננסים מרחיבות את מערך השירותים שהן מספקות ללקוח, השוק אינו קופא על שמריו ולא קשה להשתלב בו - בתחומים מסוימים השוק אפילו משווע לעובדים מיומנים.
מקצוענות ללא פשרות
העבודה בכל אחד מתחומי המשנה שקשורים בפיננסים דורשת הכרה על בוריים של חוקים רבים. לפיכך, שלוש שנות לימוד וקבלת תואר מתאים הן בגדר חובה. כמו כן, לאחר התואר יש צורך בבחינות מעבר ובהתמחות (שאורכת בין חצי שנה לשנתיים - תלוי בתחום בו בחרתם לעסוק).

תוכניות הלימודים נבנו מתוך מטרה להכשיר בוגרים להשתלבות יעילה בשוק העבודה. הן כוללות לימוד מקצועות חובה כמתמטיקה, סטטיסטיקה, כלכלה (מיקרו כלכלה ומאקרו-כלכלה) ומקצועות מנהל עסקים. ישנם מסלולי לימוד ספציפיים יותר, בהתאם למקצוע המבוקש ולהתמחות בו, כך שתחומי לימוד אופציונליים הם מימון, טכנולוגיות מידע, שיווק, ניהול סיכונים, התנהגות צרכנים וכו'. מי שבוחר להתמחות בתחומי המס ילמד נושאים הקשורים למסים במדינת ישראל, ואילו מי שבוחר לעסוק בתחומי הביטוח, ילמד בהרחבה את דקויות הביטוח ויתמחה באחד ממסלולי הביטוח הקיימים (ביטוח רכוש, ביטוח חיים, ניהול סיכונים, ביטוח ימי ועוד).
 ניהול, עסקים ופיננסים

כל המקצועות בתחום ה ניהול, עסקים ופיננסים

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד