האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מתווך נדל"ן

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במתווך נדל"ן
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
מתווך הנדל"ן, כפי שמעיד עליו שמו, מתווך בין בעל נכס לבין קונה פוטנציאלי. בעבודתו היומיומית, המתווך רואה נכסים חדשים ומנסה לשייך אותם אליו, מראה נכסים ללקוחות, מפרסם נכסים שברצונו לקדם, מקבל טלפונים מלקוחות, מקדם תהליכי חוזים ומנהל משא ומתן. לעבודה אין שעות קבועות, ובהחלט תיתכנה פגישות בערב.
מה הן דרישות הקדם?
על מנת לעסוק בתיווך יש לעמוד בבחינת המעבר של רשם המתווכים בציון עובר, להיות אזרח או תושב ישראלי, להיות בן 18 לפחות וללא עבר של פשיטת רגל. קיימות מגבלות מסוימות לבעל עבר פלילי: לא הורשע בעבירה שיש עמה קלון בחמש השנים שקדמו להגשת הבקשה, ואם הוטל עליו מאסר, לרבות בעבירה שאין עמה קלון, הוא סיים לרצותו לפחות שלוש שנים לפני הגשת הבקשה.
זה מתאים לי?
עבודת התיווך היא למעשה משרת מכירה, ולכן נדרשת מהמתווך יכולת שיווק ושכנוע. הדרך למכירה איננה פשוטה. היא מצריכה נעימות וסבלנות לשם יצירת קשר טוב עם הלקוח, ומצד שני גם אופי 'פושרי' שהכרחי לקידום המכירה. הסבלנות חשובה גם נוכח העובדה שמכירה בתחום הזה עלולה להיות תהליך ארוך ומייגע. במידה ועובדים בסוכנות גדולה, על המתווך לדעת לעבוד בצוות.
מידע על הענף
מספר מועסקים:
כיום מועסקים כ-9,000 מתווכי נדל"ן מורשים (משלמי אגרה), וסביר להניח שהמספר הריאלי גבוה באופן ניכר.
המעסיקים הבולטים:
אנגלו-סכסון ורי/מקס הן הסוכנויות הגדולות בתחום. בנוסף, ישנו מספר מצומצם של 'מתווכי-על' המטפלים בנכסי יוקרה.
משכורות:
קשה לאמוד את שכר המתווך בעיקר מכיוון שסוכנויות הנדל"ן הן עצמאיות ומגוונות מאוד בתנאי ההעסקה שלהן. עם זאת, ניתן לומר כי בחלק מהמקומות קיים סטנדרט לפיו המתווך משתכר אחוז אחד משווי עסקת מכירה, ועלות שכר דירה חודשי בתיווך של השכרת דירה. מתווכי העל משתכרים כשני אחוז מכל מכירה, שמהווים, כצפוי- הון עתק.
הכשרה ותעודות
נרשמים חדשים
בין 4,800 ל-6,000 מדי שנה.
מה לומדים שם?
מרבית המוסדות ללימודי תיווך נדל"ן עוסקים בהכנה למבחן ההסמכה של רשם המתווכים. בין הנושאים הנלמדים - הכרת שוק הנדל"ן ניהול ושיווק נדל"ן, ניהול מו"מ אפקטיבי והיבטים משפטיים.
השתלבתי, מה הלאה?
מתווך יכול לפנות ליזמות עלית בארץ או בחו"ל, להפוך לבעל סוכנות עצמאית, ואם שפר עליו המזל – להפוך למתווך-על.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי