072-3300504

תקשורת - על סדר היום

ההתפתחות העצומה בטכנולוגיות התקשורת והתרבות ערוצי התקשורת פיתחו את התחום ותרמו לפופולריות הגואה שלו. במקביל, המודעות הגוברת להשפעת תקשורת ההמונים על חיינו, תרמה לתשוקה "להיות חלק מזה" - להיות מקבל החלטות, להשפיע על דעת הקהל ולעצב אותה, לגבש את סדר היום הציבורי וליצור אפנות. אותה מהפכה, יוצרת צורך בהיערכות מחודשת של משאבי האנוש של התעשייה. העיתונאים, השדרים והעורכים של אתמול אינם דומים לעיתונאי האינטרנט שעובדים כיום, בין השאר בשל הצורך להתמודד עם זרימת מידע מהירה יותר ואינטנסיבית. הדרישה לאנשי תקשורת במדיה הכתובה (דפוס ואינטרנטית) רק גואה, וכמוה הדרישה לעובדים מקצועיים לענפי התקשורת המשודרת.
לימודים מגוונים
מקומה המרכזי של התקשורת בחברה ובתרבות וכן הדרישה הגוברת של מערכות מסחריות וציבוריות לבעלי ידע בתחומי התקשורת, הביאו מוסדות אקדמיים רבים בעולם לפתח תוכניות אקדמיות בתחום. מגוון תחומי הלימוד - החל בצילום וקולנוע וכלה במקצועות הרדיו - קורצים למי שהתקשורת זורמת בדמו, ולמי שרוצה להצליח. כל אחד אמנם יכול להקים תחנת רדיו פרטית ולשדר, אך נדרשת התמקצעות בתחום כדי לברור את הטובים מהחובבנים. לימודי התקשורת באוניברסיטאות ובמכללות מקנים לתלמידים ידע והבנה בתהליכים ובמוסדות התקשורת. במסגרת זו, מקבלים התלמידים רקע כללי ובו היבטים היסטוריים ומשפטיים. הלימודים לא פוסחים על הפן החברתי והתרבותי של התקשורת, ועל הכרת הטכנולוגיה. כמו כן כוללים הלימודים מספר מסלולים מעשיים, בהם סדנאות בכתיבה, תסריטאות, עיתונאות, הפקת עיתון, ואף הפקת תוכניות רדיו ושידורן.
דרושים: בעלי ניסיון
כל מוסד לימודים שמכבד את עצמו מציע מסלולי לימודים באחד ממקצועות התקשורת או קורסים בנושא. כמו כן קיימים בתי ספר פרטיים רבים שמתמחים בתחומים מסוימים (למשל, קולנוע על מסלוליו השונים, מוזיקה ואפילו תחקירנות). הלימוד לתואר ראשון אורך כשלוש שנים, אך בבתי הספר הפרטיים ובלימודי התעודה ניתן למצוא קורסים שנמשכים שנה ואף פחות מכך.

במרבית המקרים אמנם אין צורך בתואר כדי להתקבל לעבודה, והניסיון נחשב לאלמנט מכריע, אך התעודה המעידה על סיום הלימודים משפרת את הסיכויים ואת אפשרויות הקידום בעבודה.
  תקשורת, קולנוע וטלוויזיה

כל המקצועות בתחום ה תקשורת, קולנוע וטלוויזיה

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד