יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

פסיכולוגיה קלינית של מתבגרים וצעירים - תכנית M.A

המסלול האקדמי המכללה למינהל

תנאי קבלה
תואר ראשון בפסיכולוגיה בציון 88 לפחות
+ מבחן מתאם בציון 100 + ראיון אישי
פרטים על פסיכולוגיה קלינית של מתבגרים וצעירים - תכנית M.A

השינויים התרבותיים והכלכליים המהירים מייצרים אתגרים משמעותיים עמם מתמודדים מתבגרים וצעירים (גילאי 25-18), המקשים לעיתים על השלמת המעבר מילדות לבגרות.

תכנית ראשונה מסוגה בארץ, הנפתחת במסלול האקדמי המכללה למינהל - תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של מתבגרים וצעירים - תעמיק את ההבנה של המשתתפים בה עם הקשיים והמצוקות של קבוצות גיל אלו, וההשלכות הקליניות והטיפוליות בהם.

התכנית מספקת למשתתפיה הבנה רחבה ומעמיקה, ידע ומיומנויות קליניות עם מיקוד במתבגרים וצעירים בתחומי הפסיכופתולוגיה, הפסיכו-דיאגנוסטיקה, הריאיון הקליני, הפסיכו-פרמקולוגיה, הגישות הטיפוליות השונות והכלים הטיפולים הקיימים.

התכנית כוללת קורסים נתמכים מחקרית המבוססים על הגישה החדשה של פסיכופתולוגיה התפתחותית בשונה מפסיכופתולוגיה פסיכיאטרית, ומציעה קורסים המתמקדים לא רק בטיפול אלא גם במניעה.

כמו כן כוללת התכנית התייחסות לצרכי החברה בישראל, ובהתחשב במצב הביטחוני בארץ, מדגישה את הבנת נושא הטראומה ואת הדרכים לטיפול במצבי טראומה באופן כללי, ובמתבגרים ובצעירים בפרט.

את התכנית מלווה קולוקוויום - סמינר מגמה מחקרי - המאפשר העמקה והעשרה בתכנים הנלמדים תוך התייחסות לשיטות הערכה, מדידה ומחקר המקובלים בתחום והכנה לקראת עבודת הגמר.

כמקובל בתכניות לפסיכולוגיה קלינית, הלימודים משולבים עם פרקטיקום קליני. הפרקטיקומים יועברו במרפאות לבריאות הנפש ובמחלקות בבתי חולים  שונים, ביניהם: בית החולים קפלן, בית החולים אברבנאל, מרפאות החוץ של באר יעקב ומרפאות לבריאות הנפש של כללית באזור הקרוב למכללה.

מידע נוסף

 

 

 

למה ללמוד דווקא ב המסלול האקדמי המכללה למינהל?
- התכנית תספק הכשרה מעמיקה ורחבה במרחב הפסיכולוגי הטיפולי.

- בוגרי התכנית יכירו מגוון רחב של גישות, טכניקות וכלים טיפוליים, תוך התמקדות בקבוצות הגיל מתבגרים וצעירים, להן כיום אין מענה ממוקד ברמת ההכשרה האקדמית.

- התכנית תשים דגש על שיטות התייחסות וטיפול בטראומה, כולל שיטות למניעתה.

- בוגרי התכנית יוכלו להמשיך להתמחות לאחר שרכשו והתנסו ברוחב הטיפול הקליני כנדרש במהלך הלימודים.

עוד מסלולי לימוד – המסלול האקדמי המכללה למינהל

שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
כתובת
שדרות יצחק רבין 7, ראשון לציון
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים