072-3300504

תואר שני M.A בלימודי משפחה

המסלול האקדמי המכללה למינהל

תנאי קבלה
זכאות לתואר ראשון בציון ממוצע של 80 ומעלה. כמו כן, מועמדים שממוצע התואר הראשון שלהם הוא 70-79 יוכלו להירשם ולעבור ועדת קבלה.
כמה זמן לומדים
התכנית נפרשת על פני שנתיים, וכוללת שני ימי לימודים בשבוע - יום לימודים בשעות אחר הצהרים ויום שישי, לכן ניתן לשלב לצד הלימודים עבודה במשרה מלאה.
תאור התעודה
תואר שני .M.A בלימודי משפחה
פרטים על תואר שני M.A בלימודי משפחה

תכנית התואר השני בלימודי משפחה הינה הראשונה שנפתחה בישראל לפני כחמש־עשרה שנה והסמיכה סטודנטיות/ים רבות/ים. לתכנית יש הסמכה קבועה מטעם המועצה להשכלה גבוהה.

התכנית מכוונת להשקעה בהתפתחות האקדמית, הפרופסיונאלית, והאישית של הלומדות/ים בה. לפיכך, הושקע פיתוח רב במגוון התכנים בתכנית, שמהווים תשתית בין-תחומית רחבה ומעמיקה לסוגיות עכשוויות הקשורות למשפחה.

לכל אורך הלימודים מאפשרים סגלי ההוראה והמינהל מרחב לימודים תומך, מעצים, מאתגר ואישי. חווית הלימודים אצלנו שוזרת ידע והבנה אקדמיים יחד עם התפתחות אישית ופיתוח מיומנויות מקצועיות. לצורך מימוש חוויה זו נבחר סגל אקדמי מקצועי ומנוסה המחויב למטרות התכנית.

התכנית מעמידה את חקר מוסד המשפחה במרכז, תוך דגש רב על רב-גוניות משפחה, הדינמיקה שלה והתהליכים המתרחשים בה. בנוסף, במסגרת התכנית, נבחנים צרכי הפרט במשפחה, הקשיים, דרכי ההתמודדות והמענה הנכון ברמה האישית והחברתית. כתכנית משולבת, רב־תרבותית ובין־תחומית, התכנית מתבססת על המחקר והידע העכשוויים הקיימים אודות מוסד המשפחה, וכן על ידע וכלים יישומיים, מה שמאפשר ללומדים בה מגוון רחב של עיסוקים מרתקים הנותנים מענה לצרכים המתפתחים בהתמדה.

לצד היסודות התיאורטיים, התכנית שמה דגש מיוחד על הפרקטיקה הייעוצית כך שבתכנית שזורה הכשרה מעשית הרלבנטית לתחום המשפחה.

בתכנית ישנם שני מסלולי התמחות – התמחות היסודות האדלריאנים בייעוץ להורים ומשפחות בשיתוף עם מכון אדלר והתמחות בשיטת האימגו, בהובלת איגוד אימאגו - ישראל. כל הסטודנטיות והסטודנטים לומדים את שתי ההתמחויות, כך שארגז הכלים שלהם, יהיה מבוסס ועשיר, ויאפשר להם בהמשך הדרך להחליט באיזה תחום ירצו להתמקד במסגרת מסלול הקריירה האישי.

עוד מסלולי לימוד – המסלול האקדמי המכללה למינהל

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
כתובת
שדרות יצחק רבין 7, ראשון לציון
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד